سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۷

با حضور کتابداران، مدیران فرهنگی و علاقه مندان کتاب و کتابخوانی؛

مراسم تجلیل از مقام کتابدار در استان ایلام برگزار شد

تجلیل از کتابداران

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه را وظیفه ای همگانی دانست که همه باید در این راستا تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام؛ مراسم بزرگداشت مقام کتابدار صبح سه شنبه ۳۰ آبان با حضور علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ حبیب اله بخشوده، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ سرهنگ شرف بیانی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس؛ فریادی، مدیرکل بنیادمستضعفان و جانبازان استان، قاسمی، مدیرکل حوزه هنری استان؛ حسنوند، مدیرکل امور زندان های استان، چراغی پور، معاونت فرهنگی نیروی انتظامی؛ مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام و جمعی از مقامات استانی در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی شهر ایلام برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن خیرمقدم به حضار و تبریک ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار گفت: تعقل و به کتابت درآوردن اندیشه های بلند توسط اهل فکر و نظر در حوزه های مختلف باعث بارور شدن ظرفیت های بالقوه به بالفعل شده است و ما هرچه در جهان پیرامون خود می بینیم نتیجه تأثیر مثبت و ارزشمند کتاب است.

وی اظهار داشت: متولیان فرهنگی وظیفه دارند به کتاب و کتابخوانی توجه ویژه‌ای داشته باشند.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان ایلام با توجه به گسترش استفاده از فضای مجازی در جامعه یادآور شد: اینترنتی شدن فضای کنونی جای کتاب را نخواهد گرفت زیرا کتاب همیشه ماندگار است. ضمن اینکه همه باید تلاش کنیم کتاب در جامعه زنده بماند.

وی افزود: استان ایلام ظرفیت های زیادی برای ترویج فرهنگ مطالعه، کتاب و کتابخوانی دارد که باید این ظرفیت ها گسترش داده شود که به نظرم با توجه به داشتن ۴۰ باب کتابخانه عمومی در استان ظرفیت های خوبی برای توسعه این اماکن فرهنگی وجود دارد.

جلیلیان با مقایسه ای از وضعیت کتابخانه های عمومی در دولت یازدهم عنوان کرد: در دولت تدبیر و امید تعداد کتابخانه های عمومی از ۲۸ باب به ۴۰ باب رسیده و ۱۰ باب کتابخانه عمومی دیگر در دست ساخت است که پیش بینی می شود در سال ۱۳۹۷ به بهره برداری برسد.

در پایان این مراسم از کتابداران و ناشران برتر استان تقدیر شد.

برچسب‌ها