سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱

به مناسبت ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛

کتابداران کتابخانه های عمومی استان ایلام با نماینده ولی فقیه در استان ایلام دیدار کردند

دیداربا نماینده ولی فقیه

کارکنان و کتابداران اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام؛ مدیرکل، کارشناسان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی ایلام همراه با مدیرکل و کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، همزمان با نخستین روز از ایام ربیع الاول با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفتگو کردند.

مراد جلیلیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان ضمن تشکر از توجه ایشان به کتاب و کتابخوانی گفت: در طول یک سال گذشته با همت و پشتکار و همراهی خوب مجموعه اداره کل کتابخانه‌های عمومی در مرکز استان و شهرستان‌ها با شناسایی ظرفیت‌های بالقوه استان و با اتکا به منابع استانی مستعد و توانمند و همچنین سرلوحه قرار دادن تأکیدات مقام معظم رهبری بر فرهنگ کتاب و کتابخوانی، فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه بیش از ۴۰ باب کتابخانه عمومی شهری و روستایی در سطح استان فعال هستند و ۱۰پروژه در حال احداث در دست داریم که اگر تا هفته دولت سال ۱۳۹۷ به بهره برداری برسند شاهد رشد و توسعه خوبی در حوزه کتابخانه های استان خواهیم بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در خصوص فعالیت های فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان اظهارداشت:در زمینه های نشست کتابخوان، نقدکتاب، نمایشگاه کتاب و سایر فعالیت های فرهنگی که با توجه به برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در دستور کار قرار دارند، فعالیت های خوبی در کتابخانه های عمومی استان در حال انجام است و امیدواریم که بتوانیم با توجه به فعالیت های خوبی که انجام می گیرد شاهد رشد و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی باشیم.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام و المسلمین لطفی، نماینده ولی فقیه در استان، ضمن تبریک حلول ماه مبارک ربیع الاول گفت: کتاب نقش کلیدی در رشد و بالندگی انسان دارد و کسی که با کتاب مأنوس باشد از نظر عقلانی، فرهنگ، علم و دانش بر جامعه برتری دارد.

وی ادامه داد: کتاب را باید بهترین رفیق در زندگی و در وقت تنهایی دانست. خیلی از بزرگان ما زمانی که به زندان می افتادند، بهترین استفاده ها را از کتاب می کردند.

امام جمعه ایلام ضمن اشاره به کتاب ارزشمند تحریرالوسیله که شرح های فراوانی برآن نوشته شده حضرت امام﴿ره) این کتاب ارزشمند فقهی را در دوسالی که در ترکیه تبعید بودند نوشتند.