سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۶

در شهرستان بوکان صورت گرفت؛

دیدار اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوکان با اصحاب قلم

دیدار با نویسندگان بوکان

اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوکان با نویسندگان و ادیبان شهر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، خالد یوسفی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بوکان با اعلام این خبر گفت: به مناسبت ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار و در راستای مصوبات جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوکان و ستاد هفته کتاب این شهرستان، اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوکان با حضور فرماندار و سایر اعضا، با دو تن از چهره‌های ماندگار و نویسندگان در شهرستان بوکان دیدار کردند.
یوسفی افزود: در این نشست که به منظور تجلیل از مقام شامخ نویسندگان و اهل قلم بوکان و نیز ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد اعضاء انجمن کتابخانه‌های عمومی بوکان با «فتاح امیری» صاحب رمان های «هاواره به‌ره»، «میرزا» و «زینده خه‌و» و «محمد رمضانی» نویسنده مجموعه داستان «مزگێنی»، مترجم «هه‌را و تووره‌یی» به کردی و آثاری چون «محاکمه»، «خنده ایرلندی»، «شکست و پیروزی» به فارسی دیدار کردند.
وی ادامه داد: در این دیدارها، ضمن بحث از مسایل فرهنگی شهرستان، به صورت خاص از مسائل و مشکلات حوزه کتاب و کتابخوانی سخن به میان آمد.
گفتنی است شهرستان بوکان با دارا بودن آمار بالایی از نویسندگان، شاعران و مترجمان در بین شهرستان های کردنشین به شهر فرهنگ و ادب مشهور است.