یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷

به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار اجرا شد؛

برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان اهر

هفته کتاب اهر

همزمان با ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، کتابخانه های عمومی شهرستان اهر با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی میزبان اهالی فرهنگ و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، کتابخانه های عمومی شهرستان اهر همزمان با ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی میزبان اهالی فرهنگ و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی شدند.

بازدید فرماندار شهرستان اهر از کتابخانه های عمومی این شهرستان

زاهد محمودی فرماندار شهرستان اهر  از کتابخانه های عمومی شیخ شهاب الدین اهری و آیت ا... نجفی اهری بازدید و از نزدیک با کتابداران و مسئولین این کتابخانه ها دیدار و گفتگو کرد. وی در این بازدید وضعیت کتابخانه های شهرستان را از نزدیک مورد بررسی قرار داد و طی سخنانی ضمن تبریک هفته کتاب و تقدیر از زحمات کتابداران کتابخانه های اهر گفت: تعداد کتابخانه های شهرستان و امکانات و داشته‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی اهر متناسب با نیازمندی‌های شهرستان نیست.

محمودی ادامه داد: شهرستان اهر به‌عنوان مرکز منطقه ارسباران، مهد فرهنگ، هنر و ادب محسوب می‌شود و این‌که مهد می‌گوییم حرف گزاف نیست بلکه پیشینه و سبقه شهرستان نشان‌دهنده آن است.

کتابداران و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اهر با امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو کردند

همچنین کتابداران  و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی اهر با امام جمعه شهرستان اهر دیدار کردند. آیت الله حاجی زاده با تبریک فرارسیدن ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، با اشاره به شعار هفته کتاب امسال، ضرورت اهتمام خانواده ها به کتابخوانی را متذکر شد و گفت: کتاب یافته ها و تجربیات گذشتگان را به نسل جدید در هر دوره ارائه می دهد و باید جوانان ما از این تجربیات استفاده کنند تا بتوانند آینده ای روشن برای خود و جامعه شان بسازند و لازمه این امر مطالعه کتب مفید است.

امام جمعه اهر به اهمیت کتاب در کلام ائمه اطهار اشاره کرد و ادامه داد: مسئله کتاب و وضعیت کتابخوانی جامعه از دغدغه های مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی است که بارها در سخنرانی های خود به آن اشاره داشته و دارند.

وی تأکید کرد: انشاالله بتوانیم با همفکری و ارائه راهکارهای موثر در جهت ایجاد علاقه به کتابخوانی در بین مردم گام برداریم.

آیت ا... حاجی زاده از اعضای انجمن کتابخانه های عمومی اهر خواست به استاندارد سازی و افزایش فضای فیزیکی کتابخانه های اهر توجه بیشتری شود و در کنار آن به راه های ترویج کتابخوانی در سطح جامعه نیز دقت و توجه شده و با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در جهت ایجاد انگیزه و رغبت به مطالعه در بین مردم و بویژه جوانان قدم برداشته شود.

بازدید رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اهر از کتابخانه عمومی شیخ شهاب الدین اهری

حجت الاسلام ستاری رئیس اداره تبلیغات اسلامی اهر، بمناسبت ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور در کتابخانه عمومی شیخ شهاب الدین اهری و گفت و گو با سرپرست اداره کتابخانه های شهرستان، آمادگی خود را برای همکاری بیشتر در برنامه ها و مناسبت ها اعلام و چند عنوان کتاب ارزشمند نیز به کتابخانه عمومی شیخ شهاب الدین اهری اهدا کرد.

مراسم رونمایی کتاب در کتابخانه عمومی شیخ شهاب الدین اهری

همزمان با ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، مجموعه شعر ترکی «دردانه لر»  اثر میکاییل نوراللهی و کتاب های تاریخ و جغرافیای نواسر و مدارس نظامیه، تالیف فرزین قهرمانی فرد در کتابخانه عمومی شیخ شهاب الدین اهری رونمایی شد.

برگزاری جشن کتاب کودک در کتابخانه های عمومی اهر

به مناسبت ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، جشن کتاب کودک در کتابخانه عمومی شیخ شهاب الدین اهری برگزار شد. در این برنامه که با همکاری کتابخانه های عمومی شیخ شهاب الدین اهری و آیت ا... نجفی اهری و پیش دبستانی غیر انتفاعی فکرت اهر برگزار شد برنامه های متنوع و شادی برای کودکان به اجرا درآمد. اجرای سرود توسط گروه سرود پیش دبستانی فکرت، قرائت سوگندنامه خواندن توسط الهام عرب زاده از اعضای کودک کتابخانه های عمومی اهر، اجرای مسابقه بادکنک، قصه گویی توسط خجسته مدیر کانون پرورش فکری کودکان اهر، پخش کلیپ در مورد کتاب و پذیرایی از کودکان برنامه های اجرا شده در جشن کتاب بود.

برگزاری نشست «کتاب خوان نویسندگان»، ویژه هفته کتاب در شهرستان اهر

در این نشست، کتاب های «گستره ایمان» نوشته سید علینقی آل محمد؛ «دوباره عاشورا» نوشته حسین دوستی؛ «شهاب اهر» نوشته جعفر خضوعی؛ «تاریخ ایل حسینکلو» نوشته فرزین قهرمانی فرد و «بسم الله الرحمن الرحیم در سخنان معصومین (ع)» نوشته اصغر دولت آبادی توسط مولفین کتاب ها معرفی و درباره چگونگی تالیف این آثار و موضوعات آنها توضیحاتی را به شرکت کنندگان ارائه دادند.