شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۶

دغدغه کتابداری که زلزله خانه و کاشانه اش را خراب کرده است؛

افزایش روحیه کودکان با برگزاری کلاس های نقاشی و قصه گویی

شکوفه میرانی - ریجاب

شکوفه میرانی کتابدار کتابخانه پیامبر اعظم(ص) شهر زلزله زده ریجاب شهرستان دالاهو، با هدف افزایش روحیه و دوری ترس از زلزله کلاس های نقاشی و قصه گویی را در این منطقه برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه، هفته پیش هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار بود. هفته‌ای که حلاوتش با تلخی زلزله در استان کرمانشاه آمیخته شد. در این میان همدلی و همراهی کتابداران و اهالی کتاب با زلزله زدگان زیبا و ستودنی بود. همراهی و همدلی که یکیش در ریجاب بود. ریجاب از توابع شهرستان دالاهو است که در زلزله کرمانشاه دچار خرابی زیادی شد.

شکوفه میرانی کتابدار کتابخانه پیامبر اعظم(ص) شهر زلزله زده ریجاب شهرستان دالاهو که محل سکونتش در زلزله هفته گذشته به کلی ویران شد، با هدف افزایش روحیه کودکان و دوری ترس از زلزله در بین دانش آموزان این منطقه کلاس های نقاشی و قصه گویی را برگزار کرد.

وی دراین باره گفت: وضعیت در این مناطق بسیار بد و سخت است اکثر خانه ها و مدرسه ویران شده است، اکثر مردم این شهر مجبورند در کوه و در چادرهای مسافرتی سرد، کوچک و نامناسب زندگی کنند.

کتابدار کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) در ادامه افزود: کودکان و دانش آموزان در شرایط بسیار بد روحی و ترسناکی قرار دارند، لذا بر خود لازم دانستم با هدف افزایش روحیه و دوری ترس زلزله از این کودکان کلاس های نقاشی و قصه گویی را برگزار کنم.

وی گفت: از تمامی هم وطنانم که به ما و سایر هم استانی هایم کمک می کنند بسیار تشکر می کنم اما ما در اینجا چادر مناسب  (هلال احمر) نداریم و به خاطر خرابی خانه ها نمی توانیم پتو و لباس گرم تهیه کنیم لذا از مسئولین و مردم عزیز تقاضا دارم مردم این مناطق را به سان سایر مناطق زلزله زده علی الخصوص روستاهایی که دسترسی به آنها سخت است دریابند.

برچسب‌ها