شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳

فرماندهی انتظامی چهارمحال و بختیاری:

نیروی انتظامی از تلاش و رسالت خطیرکتابداران بهره می گیرد

نیروی انتظامی

فرماندهی انتظامی چهارمحال و بختیاری در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به اهمیت و ارزش کار کتابداران اشاره کرد و افزود: نیروی انتظامی از رسالت کتابداران که همان توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی است در جهت کاهش آسیب های اجتماعی بهره می گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری، سردار غلامعباس غلامزاده، فرماندهی انتظامی استان روز سه شنبه ۲۳ آبان به همراه جمعی از معاونین به مناسبت تبریک هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار با حضور در اداره کل کتابخانه های عمومی استان با فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان دیدار کرد.

فرماندهی انتظامی استان در این دیدار به اهمیت کتاب و کتابخوانی اشاره و بیان داشت: بزرگترین معجزه پیامبر بزرگ اسلام کتاب قرآن است و این خود بیانگر اهمیت کتاب و کتابخوانی است و بدون شک کسانی که در مجموعه کتابخانه ها کار می کنند نقش بی بدیل و بزرگی در آگاهی بخشی به جامعه دارند .

وی به وجود فضای مجازی اشاره و افزود: هیچ چیز نمی تواند جای کتاب را بگیرد و جایگزین لذت ناشی از مطالعه شود حتی ما در کشورهای پیشرفته که در حوزه فناوری پیشتاز هستند شاهد برگزاری نمایشگاه های بزرگ و متعدد کتاب هستیم و این خود بیانگر اهمیت و جایگاه کتاب در کشورهای پیشرفته دنیاست. 

غلامزاده در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ما به عنوان نیروی انتظامی از رسالت شما کتابداران بهره می گیریم چرا که هر چه مردم بیشتر مطالعه کنند میزان بروز آسیب های اجتماعی کاهش پیدا می کند زیرا بسیاری از انحرافات در جامعه ناشی از ناآگاهی است و این آگاهی بخشی، قسمتی از رسالت کتابداران است.

در ادامه این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن تشکر از توجه نیروی انتظامی به اهمیت مقوله کتاب و کتابخوانی، تلاش های علمی نیروی انتظامی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی را بسیار ارزشمند عنوان کرد و افزود: هر گاه دیدگاه علمی در کنار دیدگاه فنی و تجربی قرار گیرد موفقیت های چشمگیری را به همراه دارد و نیروی انتظامی در این خصوص قدمهای بلندی را برداشته است.

برچسب‌ها