چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷

در سومین روز از برگزاری ویژه برنامه های گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛

فضای کتابخانه های عمومی استان اردبیل میزبان نشست های کتاب محور بود

غرفه اداره کل در نمایشگاه

در آستانه ۲۴ آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، کتابخانه های عمومی استان شاهد حال و هوائی گرم در روزهای سرد پائیزی استان فرهنگ دوست اردبیل بودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن برپائی نشست خبری با اصحاب رسانه، از افتتاح کتابخانه های عمومی موران گرمی و فخرآباد مشکین شهر در این ایام خبر داد. وی همچنین در این نشست که در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی برگزار شد، زمان برگزاری مراسم استانی تکریم مقام کتابدار و تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی استان را ۳۰ آبان در تالار بیضا اردبیلی اعلام کرد.

همچنین، رونمائی از کتاب «دیوان جاهد» سروده حجت الاسلام زین العابدین سعادتی از دیگر برنامه های اجرا شده توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل بود که با حضور نصیری معاون سیاسی امنیتی استاندار، بابازاده فرمانده سپاه استان، لطف اللهیان شهردار اردبیل و جمع دیگری از مدیران دستگاههای اجرائی و اهالی فرهنگ و ادب در سالن همایش نمایشگاه کتاب اردبیل برگزار شد.

میزبانی از شخصیت های فرهنگی و مدیران دستگاه های اجرائی در غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان از جمله شفیع شفیعی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری، لطف اللهیان شهردار اردبیل، دکتر روحی رئیس دانشگاه پیام نور استان، فتحی عضو شورای اسلامی شهر اردبیل و مدیرکل هواشناسی استان از دیگر برنامه هائی بود که با هدف گرامیداشت  ۲۴ آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار برگزار شد.

در شهرستان نمین نیز، کتابخانه عمومی وحدت بخش عنبران با برگزاری نمایشگاه کتاب، میزبان جمعی از بازدید کنندگان بود. همچنین کتابدار کتابخانه عمومی آبی بیگلو با برپائی کمپین «من هم عضو کتابخانه عمومی هستم»، کودکان و نوجوانان بازدید کننده را به پیوستن به این کمپین تشویق کرد.

برگزاری نشست کتاب خوان در مدارس روستاهای اطراف سرعین نیز از برنامه های اجرا شده توسط کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) بود.

در شهرستان نیر، کتابخانه عمومی مرحوم امیر حسین فردی با برگزاری کلاس های کاردستی و نشست قصه خوانی و شعر سرائی، کتابخانه عمومی شمس تبریزی با برپائی نشست کتاب خوان در روستای ایلانجیق و کتابخانه عمومی علامه امینی با برپائی کمپین «من هم عضو کتابخانه عمومی هستم» مشارکت کودکان در ویژه برنامه های گرامیداشت  ۲۴ آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را  در پی داشت.

در شهرستان اردبیل، کتابخانه عمومی نیار با برگزاری نشست کتاب خوان، کتابخانه عمومی روستای آراللو با برپائی نمایشگاه کتاب و کتابخانه عمومی مقدس اردبیلی با برگزاری نشست جمع خوانی، ۲۴ آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را گرامی داشتند.

در شهرستان بیله سوار، دانش آموزان دبستان امید به همراه اولیا و مربیان خود در کتابخانه عمومی الغدیر حاضر شدند و ۲۴ آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را به کارکنان این کتابخانه تبریک گفتند. کتابداران کتابخانه های عمومی جعفرآباد و روستای خلیفه لو نیز با نواختن زنگ مطالعه در مدارس، روز ۲۴ آبان را به دانش آموزان تبریک گفتند و در کتابدار کتابخانه عمومی روستای بابک نیز از منتخبان کودک جشنواره کتابخوانی رضوی به مناسبت ۲۴ آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار تجلیل کرد.

در کتابخانه عمومی اصلاندوز در شهرستان پارس آباد نیز همایش مادران قصه گو برگزار شد.