شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی خبر داد؛

رشد ۲۸ درصدی امانت کتاب در کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی

علی فیروز

آمار امانت کتاب در کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۸ درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، علی فیروز مدیرکل کتابخانه‌های عمومی با اعلام این خبر گفت: با توجه به فعالیت‌های انجام شده در کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، اعضاء کتابخانه‌ها، کتابهای بیشتری را نسبت به مدت مشابه سال گذشته به امانت برده‌اند که باعث رشد ۲۸ درصدی میزان امانت کتاب از کتابخانه‌های عمومی استان شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین امانت در حوزه ادبیات و دین بوده است افزود: غنی سازی منابع کتابخانه، معرفی کتاب و انجام فعالیت‌های فرهنگی در میزان امانت نقش دارند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی با اشاره به شعار امسال هفته کتاب: «آینده روشن با خانواده کتاب‌خوان» بیان کرد: به منظور ترغیب خانواده‌ها به مطالعه خانوادگی، یکی از خدمات کتابخانه‌های عمومی کشور، عضویت خانوادگی می‌باشد که با عضویت همزمان حداقل سه نفر از اعضای یک خانواده مبلغ حق عضویت این خانواده نیم بهاء لحاظ می‌شود.

فیروز افزود: در راستای ایجاد علاقمندی در مردم نسبت به مطالعه و تکریم مراجعه کنندگان به کتابخانه‌ها، کلیه کتابخانه‌های عمومی استان در روز ۲۴ آبان ماه به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار عضویت رایگان داشتند.

گفتنی است عضویت سراسری نیز از سایر خدمات کتابخانه‌های عمومی است و هر فرد با عضویت در یک کتابخانه مجوز استفاده از منابع سایر کتابخانه‌های کشور را دریافت می نماید.

برچسب‌ها