چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲

به مناسبت ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار انجام شد؛

برنامه های متعدد فرهنگی در کتابخانه عمومی امام رضا(ع)

مهران

کتابخانه عمومی امام رضا(ع) شهر مهران اقدام به برگزاری برنامه های فرهنگی متعدد به مناسبت ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، علی اصغر آذرپیرا، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهران از برگزاری برنامه های متعدد فرهنگی توسط کتابداران کتابخانه امام رضا (ع) شهر مهران خبر داد.

آذرپیرا با اعلام این خبر گفت: به منظور گرامی داشتن هفته کتاب و کتابخوانی و در راستای ترویج فرهنگ نیکوی کتاب و کتابخوانی، کتابداران کتابخانه امام رضا (ع) شهر مهران با حضور در مدارس سطح شهر مهران برنامه های فرهنگی متعددی اجرا کردند.

وی افزود: یکی از این برنامه های خلّاق و فرهنگی، آموزش اوریگامی به دانش آموزان با استفاده از کتابِ «اوریگامی برای کودکان» اثر روح الله گیوه‌چی بود. با ساختن اوریگامی  و تاکردن های پی در پی کاغذ طبق الگو و نقشه، بچه ها یاد می گیرند که تا پایان مراحل ساخت، صبور باشند و کار را پیگیری کنند و به طور عملی درک می کنند که اشتباه کردن، فرایندی طبیعی در روند انجام کار است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مهران همچنین اظهار کرد: به مناسبت ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، نقاشی همگانی با شرکت دانش آموزان پیش دبستانی در فضایی شاد و دل انگیز، برگزار شد. این برنامه با هدف بالا بردن روحیه نشاط و شادی در دانش آموزان، همکاری و همیاری آنها در کار گروهی و همچنین فراهم کردن لذتی هر چند کوتاه و گذرا در دل های پاک آنها برگزار شد.

آذرپیرا ادامه داد: نخستین دوره مسابقه روزنامه دیواری با موضوع «کتاب، کتابخانه و کتابخوانی» با همکاری مدارس ابتدایی سطح شهرستان مهران برگزار شد. در این مسابقه، دانش آموزان با استفاده از بریده نشریات کتابخانه، نقاشی و سایر خلاقیت های هنری در ورق مقوایی به اندازه ۷۰ در ۱۰۰ سانتی متر با همدیگر به رقابت پرداختند.

برچسب‌ها