سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۶

در روستای عبدل‌آباد از توابع شهرستان مه‌ولات؛

کتابخانه خیرساز مرحوم محمدصادق دوزنده به بهره‌برداری رسید

کراپ‌شده - بهره‌برداري از کتابخانه خیرساز مرحوم محمدصادق دوزنده

کتابخانه خیرساز مرحوم محمدصادق دوزنده، روستای عبدل‌آباد از توابع شهرستان مه‌ولات با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در سومین روز از ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، کتابخانه خیرساز مرحوم محمدصادق دوزنده، روستای عبدل‌آباد از توابع شهرستان مه‌ولات با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در سومین روز از هفته کتاب به بهره‌برداری رسید.
در ابتدای این مراسم امام‌جمعه شهرستان مه‌ولات با تسلیت ایام ارتحال پیامبر مکرم اسلام (ص) کتاب و کتابخوانی را از مواردی دانست که سرنوشت انسان را حتی بعد از مرگ تحت تأثیر قرار می‌دهد و گفت: علم‌آموزی و کتابخوانی از برنامه‌هایی است که اسلام، آموختن آن را حتی از بلاد غیر اسلامی هم توصیه کرده است و حدیث معروف «اطلبو العلم ولو بالسین» مؤید این مطلب است.
حجت‌الاسلام میری با اشاره به گرامیداشت ایام ارتحال علامه طباطبایی گفت: روستای عبدل‌آباد در حوزه فلسفه، فقه و حدیث، عالمان بزرگی را در خود پرورش داده است که حوزه‌های علمیه بزرگ کشور از آنان برای تدریس دعوت می‌کردند.
وی ادامه داد: روستای عبدل‌آباد سابقه تاریخی درخشانی در علم و دانش دارد و دانشمندان و علمایی که از این بلاد به کشور معرفی‌شده‌اند، نشانگر این مطلب‌اند.
در ادامه این جلسه، رنجبر فرماندار مه‌ولات نیز با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی و بهره‌برداری از کتابخانه مرحوم دوزنده، مردم این روستا را با توجه به سبقه فرهنگی و تعداد زیاد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، شایسته استفاده از کتابخانه‌ای مناسب دانست.
حسین اکبری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این جلسه ضمن تشکر از خیرین و نیک‌اندیشان فعال در حوزه کتاب و کتابخانه‌سازی با اشاره به حضور خانواده مؤسس کتابخانه، مرحوم دوزنده بانی در این مراسم گفت: امیدواریم با همکاری و همراهی مسئولان شهر و تجهیز کامل کتابخانه و حضور پرشور مردم و کودکان و نوجوانان روستا در کتابخانه، باعث شادی روان این مرحوم و همه خیران و نیک‌اندیشان شویم.
اکبری ادامه داد: این پروژه یکی از ۱۶ پروژه‌ استانی ما باهدف توسعه کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد بهره‌برداری از همه این کتابخانه‌ها باشیم.

گفتنی است، کتابخانه عمومی روستایی مرحوم دوزنده با هزینه‌ای نزدیک به ۵ میلیارد ریال در زیربنای ۲۸۰ مترمربع ساخته شده که قسمت اعظم هزینه‌های آن  با نیت خیر خانواده حاج صادق دوزنده تأمین شده است.