سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۶

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی ارومیه؛

زنگ کتاب و کتابخوانی در مدارس ارومیه نواخته شد

ژنگ کتاب ارومیه

به مناسبت ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، زنگ کتاب و کتابخوانی برای اجرای برنامه «ده دقیقه مطالعه» در مدارس شهرستان ارومیه به صدا درآمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه­های عمومی آذربایجان غربی، عفت آقازاده رئیس اداره کتابخانه­‌های ارومیه باحضور در تعدادی از مدارس شهر، زنگ کتاب و کتابخوانی را نواخت.

آقازاده با حضور در مدرسه ابتدایی دخترانه مائده و مدرسه دوره اول متوسطه پروین اعتصامی، ضمن اشاره به شعار بیست و پنجمین هفته کتاب با عنوان «آینده روشن با خانواده کتابخوان»، به تشریح فعالیت­ها و خدمات مختلف کتابخانه‌های عمومی پرداخت و از دانش‌آموزان دعوت کرد با عضویت در کتابخانه عمومی از این خدمات بهره‌مند شوند.

 وی عضویت دانش‌آموزان در کتابخانه‌های عمومی و استفاده از منابع آن­ها را در جهت کسب آگاهی و رسیدن به موفقیت لازم دانست.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ارومیه در این مراسم گفت: انسان­های موفق در دنیا به‌وسیله مطالعه به درجات عالی رسیده‌اند.

وی با اشاره بر لزوم دستیابی به دانش روز و ارتقاء سطح آگاهی افراد جامعه از طریق گسترش فرهنگ مطالعه، برنامه‌ریزی و همکاری مستمر نهادهای فرهنگی را ضروری دانست و ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار را فرصت مغتنمی برای تنویر افکار عمومی نسبت به مطالعه معرفی کرد.

گفتنی است اجرای برنامه‌های «ده دقیقه مطالعه» و «انس با کتاب» و تقدیر از دانش‌آموزانی با بیشترین میزان امانت کتاب از کتابخانه‌ها، بخش پایانی این برنامه بود.

برچسب‌ها