سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۱

به‌مناسبت گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛

کتابداران شاهین‌دژ با فرماندار و امام‌جمعه شهرستان دیدار کردند

کراپ‌شده - ديدار کتابداران شاهین‌دژ با فرماندار و امام‌جمعه

کتابداران کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهین‌دژ به مناسبت بیست و پنجمین دوره گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار با فرماندار و امام‌جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، کتابداران کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهین‌دژ به مناسبت بیست و پنجمین دوره گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار  با فرماندار و امام‌جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

حجت‌الاسلام فصیح‌نیا، امام‌جمعه شاهین‌دژ در این دیدار با اشاره به نقش کتابخوانی در بهبود عملکرد ذهن انسان، گفت: مطالعه، ورزش روح است و باعث سرزندگی ذهن می‌شود.

در ادامه، حسین عباسی فرماندار شاهین‌دژ، ضمن تأکید بر ترویج مطالعه در اقشار مختلف جامعه، کتابداری را مسئولیتی تاریخی دانست و گفت: ریشه همه مشکلات جامعه در ضعف مطالعه است و همه ما باید با احساس مسئولیت در جهت توسعه و بهبود جامعه گام برداریم.

در این دیدار پری فرجی افشار، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شاهین‌دژ، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه‌های عمومی از امام‌جمعه شهرستان درخواست کرد به‌منظور ترویج فرهنگ مطالعه از ظرفیت نماز جمعه و اجتماع مردمی برای ترغیب به مطالعه و گسترش کتابخوانی استفاده شود.

معرفی کتاب «ایمان و آزادی» نوشته محمد مجتهدی شبستری، توسط فرماندار شاهین‌دژ، بخش پایانی این دیدار بود.

گفتنی است: شهرستان شاهین‌دژ با چهار باب کتابخانه عمومی و بیش از  ۸۳۴۸۹ نسخه کتاب به اعضا و مراجعان، خدمات ارائه می‌کند.

برچسب‌ها