دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۹

هم‌زمان با نخستین روز هفته کتاب؛

کتابداران کتابخانه‌های عمومی کرمان با امام‌جمعه این شهر دیدار کردند

کراپ‌شده - ديدار با امام جمعه  كرمان

هم‌زمان با نخستین روز از هفته کتاب، مدیرکل و جمعی از کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان کرمان با امام‌جمعه شهر کرمان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمان، هم‌زمان با اولین روز از هفته کتاب، مدیرکل و جمعی از کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان کرمان با امام‌جمعه شهر کرمان دیدار و گفتگو کردند.

 محمدجواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با ارائه گزارشی اجمالی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی استان، بیان کرد: هم‌اکنون ۱۳۲ باب کتابخانه در استان فعال است که ۳۰ باب از آن‌ها خیرساز هستند. همچنین یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های استان موجود است. میزان مراجعه به کتابخانه‌ها و امانت کتاب در استان، وضعیت نسبتاً خوبی دارد.

 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان اظهار داشت: کرمان، استانی فرهنگی با اندیشمندان، نویسندگان و مردمی فرهنگ دوست است؛ بر ماست که با همکاری یکدیگر موضوع کتابخوانی را در استان برجسته سازیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدیحیی جعفری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمان، در این دیدار با تأکید بر لزوم توجه به مقوله فرهنگ، بیان کرد: خانواده نخستین عامل اثرگذار در تربیت فرد و آموزش‌وپرورش دومین نهاد تأثیرگذار است؛ اگر این دو نهاد به‌خوبی به وظیفه خود عمل کنند، جامعه‌ای صالح خواهیم داشت.

 نماینده ولی‌فقیه در استان مسئله کتابخوانی را موضوعی دقیق و ظریف توصیف کرد و بیان داشت: اگر بتوانیم طعم شیرین مطالعه را به کودکان بچشانیم، در ترویج فرهنگ کتابخوانی موفق خواهیم بود؛ برماست که در زمینه کتابخوانی مقام معظم رهبری را الگو قرار دهیم.

 وی بر ضرورت معرفی کتاب‌های مناسب و مفید تأکید کرد و ادامه داد: امروز عوامل گمراهی فراوان است؛ استفاده نادرست از فضای مجازی عامل گمراهی است؛ روحانیت و حوزه‌های علمیه باید برای این مسائل وقت بگذارند؛ زیرا در مقطع بسیار خطرناکی زندگی می‌کنیم و اگر علاقه‌مندیم که دین، جامعه و فرزندان ما سالم بمانند باید بسیار تلاش کنیم.