شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۶

همزمان با اولین روز از ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛

نخستین دوره مسابقه «کارگاه کتاب‌سازی» در کتابخانه عمومی آزادگان ساری برگزار شد

کارگاه ساخت کتاب

اولین دوره مسابقه «کارگاه کتاب‌سازی» همزمان با اولین روز از ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار توسط اداره کتابخانه‌های عمومی ساری در کتابخانه عمومی آزادگان این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، نخستین دوره مسابقه «کارگاه کتاب‌سازی» با عنوان "صبح دانایی" ویژه کودک و نوجوان همزمان با اولین روز از ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار توسط اداره کتابخانه‌های عمومی ساری و مشارکت ۱۱۵ نفر از دانش‌آموزان عضو کتابخانه در کتابخانه عمومی آزادگان این شهرستان برگزار شد.

 در این مسابقه که با هدف توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه کتاب در میان کودکان و نوجوانان و آشنایی با مراحل ساخت یک کتاب برگزار شد، حاضرین در این مسابقه مراحل ساخت یک کتاب از نویسندگی تا تصویرگری را تجربه کردند.

در این مسابقه ۱۱۵ نفر از شرکت کنندکان در قالب ۵۹ گروه، کار ساخت کتاب‌ها را با توجه به ضوابط و ویژگی‌های اعلام شده انجام دادند که در بین آنها برخی از گروه‌ها به ساخت کتاب‌هایی پرداختند که نویسندگی آن بر عهده خودشان بود. تولید ۵۹ کتاب در پایان این مسابقه حاصل تلاش شرکت‌کنندگان در نخستین دوره مسابقه «کارگاه کتاب‌سازی»  بود.

ابوذر علی‌زاده سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساری در حاشیه این مسابقه با اشاره برگزاری نمایشگاهی از آثار شرکت کنندگان در کتابخانه عمومی آزادگان، گفت: پس از بررسی آثار به زودی از برگزیدگان این مسابقه تقدیر خواهد شد.

بازدید از بخش‌های مختلف کتابخانه و آشنایی با برنامه‌ها، خدمات و فعالیت‌های کتابخانه عمومی آزادگان و اهدای کتاب به تمامی شرکت‌کنندگان بخش‌های بعدی این مسابقه را تشکیل داد.