دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۱

در نشست نماینده مردم شاهرود و میامی با کتابداران مطرح شد؛

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دو هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود اهدا می کند

نماینده

نماینده مردم شاهرود و میامی با تأکید بر ضرورت گسترش کتابخانه‌های عمومی در مناطق روستایی، گفت: مطالعه مفید و افزایش سطح آگاهی در بین اقشار مختلف جامعه روستایی بسیاری از چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، سید حسن حسینی شاهرودی، نماینده مردم شاهرود و میامی در نشست با کتابداران کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود که به مناسبت گرامی داشت  هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد، اظهار داشت: گسترش کتابخانه‌های عمومی در مناطق روستایی ضرورت دارد؛ مطالعه مفید و افزایش سطح آگاهی در بین اقشار مختلف جامعه روستایی بسیاری از چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد؛ نیازسنجی و مخاطب شناسی در روستاها برای تهیه منابع متناسب با کارکردهای هر روستا و منطقه برای ترغیب به مطالعه ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است. حوزه کتابخوانی مرتبط با اندیشه است؛ اعتقاد، باور و فرهنگ هر جامعه‌ای با توجه به این مهم متحول خواهد شد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با هماهنگی‌های انجام‌شده، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دو هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی این شهرستان اهدا خواهند کرد.

حسینی بر ضرورت همکاری بین کتابخانه‌های  مساجد، مدارس و دانشگاه‌ها برای توسعه فرهنگ مطالعه تأکید کرد و گفت: پیگیری‌ها برای احداث کتابخانه مرکزی شهرستان شاهرود ادامه دارد.

سید ابراهیم موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود نیز در این نشست گفت: در جشنواره اهدای کتاب به مخازن کتابخانه‌های عمومی، مردم این شهرستان با اهدای ۸۷ هزار نسخه کتاب، بالاترین رقم اهدای کتاب در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

موسوی از عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی در روزهای ۲۴ آبان ماه هم‌زمان با روز گرامی داشت کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار خبر داد.