دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۷

به مناسبت گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛

کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، میزبان برنامه‌های متنوع فرهنگی شدند

کراپ‌شده - گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در اردبيل

کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل میزبان ویژه‌برنامه‌های متنوع با محوریت کتاب و کتابخوانی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل، غرفه کتابخانه‌های عمومی استان هم‌زمان با آغاز هفته کتاب، میزبان کتابدوستان در نمایشگاه کتاب اردبیل شد.

در غرفه این اداره کل، علاوه بر میزبانی از کودکان بازدیدکننده و نخبگان فرهنگی و مسئولان استان، کتابدار مشاور نیز جهت راهنمایی مراجعین استقراریافته است.

همچنین، امکان عضویت علاقه‌مندان در کمپین‌های «من هم عضو کتابخانه عمومی هستم» و «آخرین کتابی که خوانده‌ام»، توزیع بروشورهای اطلاع‌رسانی و عضویت رایگان در روز ۲۴ آبان از دیگر خدمات فرهنگی غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل است.

اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نمین نیز  با نصب بنرهای مناسبتی در سطح شهر، روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را به شهروندان تبریک گفت. همچنین، کتابخانه عمومی وحدت در بخش عنبران با برگزاری نشست خلاصه‌نویسی از آخرین کتاب مطالعه شده با حضور دانش‌آموزان بازدیدکننده، به استقبال ۲۴ آبان رفت.

کتابداران کتابخانه عمومی الغدیر شهرستان بیله‌سوار با حضور در مدارس و ارائه توضیح در خصوص خدمات کتابخانه‌ای، دانش‌آموزان را با برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور آشنا کردند. کتابدار کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) بیله‌سوار نیز با حضور در تعدادی از مدارس، کودکان و نوجوانان را به عضویت در کمپین «من هم عضو کتابخانه عمومی هستم» تشویق کردند.

در شهرستان نیر، کتابداران کتابخانه عمومی شمس تبریزی با برگزاری نمایش عروسکی برای کودکان عضو، کتابخانه عمومی علامه امینی با برگزاری مسابقه نقاشی و نمایشگاه گزیده اشعار نیما و کتابخانه عمومی مرحوم امیرحسین فردی نیز با برگزاری نشست جمع‌خوانی به استقبال ۲۴ آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار رفتند.  

حضور کتابداران کتابخانه عمومی شهید مطهری اردبیل در کلاس درس  تعدادی از مدارس ابتدایی و برگزاری نشست نقاشی و قصه‌خوانی، همچنین حضور کتابداران کتابخانه مرکزی اردبیل در نشست کتاب‌خوان حوزه علمیه خواهران اردبیل  از برنامه‌های شهرستان اردبیل در این ایام است.

برچسب‌ها