دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۱

به مناسبت گرامیداشت ایام کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت گرفت؛

بازدید نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی از کتابخانه مرکزی ارومیه

بازدید امام جمعه ارومیه از کتابخانه مرکزی

حجت‌الاسلام قریشی، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با همراهی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی از کتابخانه مرکزی ارومیه بازید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام مهدی قریشی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ارومیه به همراه محمدباقر کریمی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ علی فیروز، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و عسگر فعال آذر، رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در امور اهل سنت از بخش‌های مختلف کتابخانه مرکزی ارومیه بازدید کردند.

در این بازدید مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ضمن اشاره به خدمات آنلاین کتابخانه‌های عمومی، گزارش مختصری از وضعیت کتابخانه‌های عمومی استان ارائه کرد.

دکتر قریشی، امام‌جمعه ارومیه ضمن بازدید از بخش‌های نشریات، مخزن و نسخ خطی کتابخانه، یکی از راه‌های مهم توسعه فرهنگی را اهمیت دادن به مسئله کتاب و کتابخوانی و ترویج مطالعه در جامعه، به‌ویژه در بین جوانان و نوجوانان، دانست و گفت: خدمت در زمینه کتاب و کتابخوانی، توفیق الهی است که بسیاری به آن غبطه می‌خورند؛ زیرا کتابداران در غنای فکری جامعه تأثیرگذار هستند.

وی ضمن اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در خصوص مطالعه، فقر کتابخوانی را یکی از مشکلات اساسی در بعد فرهنگی جامعه خوانده و خواستار همکاری دستگاه‌های متولی در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی شد.

برچسب‌ها