یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۰

استقبال اهالی روستاهای بشاگرد از کتابخانه تازه تأسیس حاج عبدالله والی؛

اعلام برنامه‌های کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی خمینی‌شهر در هفته کتاب

کراپ‌شده - کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی خمینی‌شه

کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی خمینی‌شهرِ شهرستان بشاگرد همزمان با فرا رسیدن هفته کتاب، برنامه‌های هفته پایانی آبان‌ماه خود را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نخستین ماه فعالیت کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی روستای خمینی‌شهرِ شهرستان بشاگرد با استقبال کودکان و نوجوانان مدارسِ این روستا و سایر روستاهای مجاور و برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی سپری شد. این کتابخانه با توجه به استقبال از برنامه‌های فرهنگی‌اش و فرا رسیدن هفته کتاب، برنامه‌های هفته پایانی آبان خود را اعلام کرده که به شرح زیر است:

روز چهارشنبه بیست و چهارم آبان، جمعی از دانش‌آموزان دبستان روستای پوسمن با حضور در کتابخانه ضمن عضویت در آن از بخش‌های مختلف بازدید و با فعالیت‌ها و خدمات آن آشنا خواهند شد. برگزاری کلاس‌های آموزشی «پرورش خلاقیت»، «خطاطی» و «نقاشی» به همراه اهدای کتاب به دانش‌آموزان، برپایی نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان در کتابخانه و محوطه کناری آن و ... شماری از دیگر برنامه‌های کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی در این روز خواهند بود.

برنامه‌های روز پنجشنبه بیست و پنجم آبانماه کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی نیز با بازدید جمعی از دانش‌آموزان دبستان بدر روستای کهناب همراه است. طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، دانش‌آموزان در این روز ضمن عضویت در کتابخانه، از کلاس‌های آموزشی متنوعی همچون: پرورش خلاقیت، نقاشی، خطاطی و ... استفاده خواهند کرد.

این کتابخانه در روز جمعه بیست و ششم آبان نیز میزبان جمعی از کودکانِ مهدکودک روستای خمینی‌شهر است. برگزاری نشست قصه‌گویی ویژه خردسالان و کودکان اصلی‌ترین بخشِ برنامه‌های جنبی این کتابخانه در روز پایانی هفته است.

میزبانی از دانش‌آموزان دبستان شهید مصطفی خمینی روستای خمینی‌شهر اصلی‌ترین برنامه کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی در روز شنبه بیست و هفتم آبان است. مشارکتِ مهمانان کتابخانه در کلاس‌های آموزشیِ پرورش خلاقیت، نقاشی، خطاطی و روخوانی کتاب به همراه حضور در ساعت مطالعه کتابخانه که هر روز از ساعت ۱۴ الی ۱۶ برگزار می‌شود، بخش‌های مختلف برنامه‌ این کتابخانه در نخستین روز هفته پایانی آبان‌ماه را تشکیل خواهند داد.

در ادامه بازدیدهای مستمر مدارس روستای مجاور از کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی، جمعی از دانش‌آموزان دبستان روستای بهتیش روز یکشنبه بیست و هشتم آبان میهمان این کتابخانه خواهند بود. برگزاری کلاس پرورش خلاقیت با حضور حجت‌الاسلام غلامی از اساتید حوزه علمیه بشاگرد به همراه کلاس‌های آموزش نقاشی و خطاطی، دیگر برنامه‌های این روز کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی را تشکیل می‌دهند.

بازدید جمعی از دانش‌آموزان دبستان روستای درکلاهو و برگزاری برنامه‌های همچون: کلاس‌های پرورش خلاقیت، نقاشی، خطاطی و ساعت مطالعه نیز برنامه‌های کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی در روز دوشنبه بیست و نهم آبان است.

و در نهایت نشست ویژه قصه‌گویی کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی روز سه‌شنبه سی‌ام آبان‌ماه با حضور جمعی از اعضاء و شماری از میانسالان و سالمندان روستا باز ساعت ۹ الی ۱۱ صبح برگزار می‌شود. برگزاری مسابقه نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان روستا در ساعت ۱۵ بعدازظهر نیز دیگر برنامه جنبی این کتابخانه در این روز است.

گفتنی است کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی روستای خمینی‌شهر شهرستان بشاگرد روز یکشنبه هفتم آبان‌ماه با حضور امین متولیان، معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات، محمدهادی ناصری مدیرکل روابط عمومی نهاد، محسن زینلی‌تختی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، مسئولان اداره کل شهرستان بشاگرد و جمعی از اهالی خمینی‌شهر افتتاح شد. این کتابخانه با زیربنای ۱۹۰ متر مربع در زمینی به مساحت ۶۰۲ متر مربع و با هزینه ۱ میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال از محل اعتبارات نهاد کتابخانه های عمومی کشور (ماده ۶۴ ) به بهره‌برداری رسیده است.