یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۴

در نمایشگاه کتاب استان کرمانشاه صورت پذیرفت؛

بازدید نماینده مجلس سنقر و کلیایی و فرماندار کرمانشاه از غرفه کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه

غرفه نمایشگاه کتاب استانی

غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان بمناسبت فرارسیدن ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار با هدف معرفی خدمات و برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی، از تاریخ ۲۰ لغایت ۲۵ آبان در نمایشگاه کتاب استان کرمانشاه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی استان کرمانشاه، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از برپایی غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان بمناسبت فرارسیدن ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار با هدف معرفی خدمات و برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی، از تاریخ ۲۰ لغایت ۲۵ آبان در نمایشگاه کتاب استان کرمانشاه خبر داد.

معصومه حسنی خونسار، ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: این غرفه که با همت کتابداران و کارکنان اداره شهرستان کرمانشاه و کارشناسان ستادی در محل نمایشگاه کتاب استانی برپا شد.

وی هدف از برپایی این غرفه را معرفی خدمات و برنامه های کتابخانه های عمومی از قبیل: نشست های کتاب‌خوان، نقد کتاب، جلسات قصه گویی و جمع خوانی کتاب ماه و نیز توزیع بروشورهای ویژه اربعین و اطلاعات کتابخانه های عمومی به مراجعان عنوان کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی در ادامه با اشاره به استقبال مسئولین از غرفه این اداره کل گفت: در روز اول نمایشگاه حجت الاسلام والمسلمین حسینی کیا نماینده مردم سنقر و کلیائی در مجلس شورای اسلامی و فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه از این غرفه بازدید کرده و بصورت افتخاری به عضویت کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در آمدند.

حسنی خونسار اجرای برنامه های متنوع مسابقه نقاشی و قصه گویی توسط کتابداران با هدف جذب کودکان و دانش آموزان به کتاب و کتابخانه های عمومی را از مهمترین برنامه های این غرفه عنوان کرد و گفت: استقبال دانش آموزان از غرفه و برنامه های آن در روز اول بسیار چشمگیر بود و امیدواریم بتوانیم با این برنامه ها کودکان و دانش آموزان را به کتابخانه ها عمومی شهر بکشانیم.

وی در پایان بیان کرد: بخش کتاب های نویسندگان بومی را با هدف معرفی نویسندگان بومی و رونمایی از چند کتاب در ایام نمایشگاه نیز در نظر گرفتیم.