دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۳

امام‌جمعه شهر یاسوج در دیدار با کتابداران عنوان کرد؛

رسالت اصلی کتابداران، معرفی کتاب‌های مفید به اقشار جامعه است

کراپ‌شده - دیدار امام‌جمعه شهر یاسوج با کتابداران

حجت‌الاسلام سید علی‌اصغر حسینی امام‌جمعه شهر یاسوج در دیدار با جمعی از کتابداران کهگیلویه و بویراحمد، رسالت اصلی کتابداران را معرفی کتاب‌های مفید به اقشار مختلف جامعه دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، در دومین روز از هفته گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، یاسر رحیمیان، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان؛ رضا دهبانی‌پور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از کارشناسان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد با حضور در دفتر امام‌جمعه شهر یاسوج با وی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار امام‌جمعه شهر یاسوج ضمن تبریک فرارسیدن هفته گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، گفت: مطالعه کتاب‌های ارزشمند، به دفعات توسط اولیا، انبیا و امامان توصیه‌شده است و خداوند در سوره بقره کتاب آسمانی نیز اشاراتی به کتاب و قلم دارد که نشان‌دهنده اهمیت کتاب نزد باری‌تعالی است.

حجت‌الاسلام‌ حسینی کتاب را گنجینه‌ای باارزش در میان خرابه‌های دنیای مادی دانست و افزود: افرادی که با کتاب سروکار دارند، دائماً به دنبال این گنجینه‌ باارزش می‌گردند تا روح معنویات را در کالبد این دنیای مادی بدمند و زیبایی‌ها را بر خرابه‌ها و ویرانه‌های این دنیا خلق کنند.

وی تدبر و تحقیق در آثار گذشتگان را بهترین نوع مطالعه دانست و ادامه داد: ملت ما وارث آثار فاخر و کتاب‌های گران‌بهایی از نویسندگان بزرگ در زمینه‌های علمی فرهنگی، اقتصادی، طبی و سیاسی است و باید این میراث گران‌بها حفظ شود و تداوم یابد تا دنیا بداند که جامعه ایرانی و اسلامی ما جامعه‌ای خردورز و اهل مطالعه است.

حسینی با اشاره به اهمیت خدمات کتابداری و کتابخانه‌ای در جامعه، تصریح کرد: مهم‌ترین وظیفه کتابداران معرفی کتاب‌های خوب و مفید به اقشار جامعه است.

وی افزود: متولیان فرهنگی، باید کتابخوانی را از خود و خانواده‌شان شروع کنند تا در گام بعدی این مهم در اجتماع فراگیر شود.

در این دیدار یاسر رحیمیان نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی استان گفت: سیاست‌های کلان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بر ترویج مطالعه مفید استوار است و برنامه فرهنگی کتابخانه‌ها در سراسر کشور به تحقق همین هدف، اختصاص دارد.

رحیمیان افزود: نشست‌های کتاب‌خوان کتابخانه‌ای و مدرسه‌ای، جمع‌خوانی‌ها و معرفی کتاب‌های مفید و اثرگذار، نویدبخش شروع و تداومم برنامه‌های کیفی و تأثیرگذار در کتابخانه‌های عمومی است که دریکی دو سال اخیر اجرایی شده است.

همچنین در این دیدار رضا دهبانی‌پور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز هفته کتاب را بهانه‌ای برای ارائه برنامه‌های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی دانست و گفت: دیدار با چهره‌ها و شخصیت‌های مذهبی و فرهنگی استان و استفاده از توصیه‌ آنان از برنامه‌های فرهنگی اداره ارشاد اسلامی و کتابخانه‌های عمومی در گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار است.

برچسب‌ها