یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰

پیام فرماندار ساری به مناسبت گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛

فرصتی برای سیراب شدن کام طالبان علم، اندیشه و حقیقت

کراپ‌شده - پیام فرماندار ساری به مناسبت گرامیداشت روز کتاب

احمد حسین‌زادگان فرماندار ساری در پیامی، ضمن تبریک فرا رسیدن گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، این ایام را فرصتی برای سیراب شدن کام طالبان علم، اندیشه و حقیقت دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، متن پیام احمد حسین‌زادگان فرماندار ساری به مناسبت بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار بدین شرح است:

«ارزیابی شرایط و امکانات موجود فرهنگی مبین این نکته است که امروزه کتاب می‌تواند به‌عنوان  یک وسیله مطمئن و کارآمد در بهینه‌سازی فضای فرهنگی جامعه مورداستفاده قرار گیرد.

تجربه جهانی نشان می‌دهد که رشد و توسعه تمدن‌ها، ریشه در رشد فکری و فرهنگی هر جامعه دارد و بدون رشد فرهنگ کتابخوانی در جوامع، نمی‌توان به رشد هیچ تمدنی دل‌خوش کرد. باید تأکید کرد که علی‌رغم رشد رسانه‌های گوناگون ارتباط‌جمعی، بازهم نقش کتاب در رشد فرهنگ و تمدن بسیار اساسی و ضروری است.

نقش کتابخانه در انتقال علوم به افراد، بسیار سازنده است. ازاین‌رو، کتابخانه را می‌توان به‌عنوان کانون همایش صاحب‌نظران و موزه پرطراوت اندیشمندان در نظر گرفت. این نهاد کانونی می‌تواند بالندگی و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان و دانشجویان را به ارمغان آورده و در فرجام، به تولید اندیشه، دانش و رشد فرهنگ مطالعاتی جامعه منجر شود. درنهایت، کسی که در این مکان قدم می‌نهد، به گلستان دل‌انگیز دانشمندان و دانایان قدم نهاده است.

مع‌الوصف هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی را فراهم آورد تا با تبریک این هفته و با پرداختن به این عنصر کلیدی و احیاکننده تفکر و اندیشه؛ ذره‌ای کام تشنه طالبان علم، اندیشه و حقیقت سیراب گردد.»

برچسب‌ها