دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۳

استاندار مازندران در بازدید از غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی در نمایشگاه کتاب ساری؛

کتابخانه و کتابخوانی از ملزومات مادی و معنوی در فرهنگ‌سازی هستند

کراپ‌شده - بازدید استاندار مازندران از غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومي

استاندار جدید مازندران در بازدید از غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در نمایشگاه کتاب ساری، کتابخانه و کتابخوانی را از ملزومات مادی و معنوی در فرهنگ‌سازی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، محمد اسلامی، استاندار مازندران با همراهی آرزو ولی‌پور، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از نمایندگان مجلس، مدیران کل استانداری و مسئولین از غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در نمایشگاه کتاب ساری بازدید کرد.

استاندار مازندران در این بازدید گفت: برای رشد همه‌جانبه فرهنگ در بین عموم مردم، باید مسئله کتابخوانی را به‌عنوان یک ضرورت موردبررسی قرارداد و ضمن شناسایی دلایل پایین بودن استقبال مردم از کتابخوانی برای رفع آن برنامه‌ریزی کرد.
وی افزود: کتاب نخواندن یک نقیصه مهم فرهنگی است، زیرا هیچ جایگزینی هم برای کتاب وجود ندارد؛ لذا باید به روش‌های مناسب، کتاب را وارد زندگی مردم کرد تا این نقیصه مرتفع شود.
استاندار مازندران کتاب را دارای خاصیت تحول‌آفرینی عنوان کرد و گفت: هیچ پیشرفت معرفتی و علمی بدون انس و الفت همیشگی با کتاب حاصل نمی‌شود و برای تحقق این هدف باید حس نیاز به کتابخوانی را در مردم تقویت کرد.
اسلامی افزود: امیدوارم با تلاش کتابداران برای ارائه خدمات در کتابخانه‌های عمومی، شاهد افزایش روزافزون جمعیت کتابخوان در کشور باشیم.

برچسب‌ها