یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵

در نخستین روز از هفته گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت گرفت؛

ادای احترام کتابداران کهگیلویه و بویراحمد به مقام شامخ شهدا

کراپ‌شده - ادای احترام کتابداران کهگیلویه و بویراحمد به مقام شامخ شهدا

کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان با حضور در گلزار شهدای سراسر استان به مقام شهیدان ادای احترام کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، در نخستین روز از هفته گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمع پرتعدادی از کتابداران کتابخانه‌های عمومی با حضور در گلزار شهدا با آرمان‌های شهدا، تجدید میثاق کردند.

در این مراسم رضا دهبانی پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، ادای احترام کتابداران به مقام شامخ شهدا را کاری ستودنی و قابل‌تقدیر دانست و گفت: مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه‌های عمومی در استان برنامه‌های متنوعی در هفته کتاب و روز گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار دارد که انشاءالله در استان اجرایی می‌شود.

دهبانی پور افزود: فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاه ویژه‌ای به سیاست‌ها و برنامه‌ها و رسالت‌های کتابخوانی در شهر و به‌ویژه روستاها دارد که یکی از این برنامه‌ها جشنواره روستاهای دوستدار کتاب است و در حال پیگیری است و امیدواریم بتوانیم امسال نیز مانند سال‌های گذشته روستاهای دوستدار کتاب و کتابخانه را به این جشنواره معرفی کنیم.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان ضمن برشمردن فضائل اخلاقی و فرهنگی شهدا گفت: راه شهیدان ادامه دارد و ما هرسال در آستانه هفته کتاب و برنامه‌های گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، اهداف و رسالت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی را با ادای احترام و تجدید پیمان با آرمان‌های این شهیدان مزین می‌کنیم؛ زیرا که این عهد و پیمان، قدم‌های ما را در ترویج فرهنگ به‌ویژه کتابخوانی استوارتر می‌کند.

یاسر رحیمیان تصریح کرد: در بین شهدای استان، افراد اهل علم، اندیشه و فرهنگی بوده‌اند که با خواندن زندگینامه‌شان، علاقه زیاد ایشان به کتاب و مطالعه را درمی‌یابیم. وصیت‌نامه بعضی از این شهدا، سرشار از توصیه به علم‌آموزی و توسعه فرهنگ و ارتقاء سطح فکر و اندیشه است.

وی افزود: امنیت امروز جامعه از برکت خون این شهیدان است و پاسداشت خون این شهیدان فقط در تلاش بیشتر در جهت توسعه همه‌جانبه به‌ویژه در عرصه فرهنگی میسر می‌شود.