یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۴

در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های گیلان با نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس مطرح شد؛

تعامل مجموعه کتابخانه‌های عمومی با نمایندگان مجلس برای حل مشکلات مؤثر است

کراپ‌شده - دیدار مدیرکل گیلان با نماینده صومعه‌سرا

نماینده مردم شهرستان صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی گفت: شکلات حوزه کتابخانه‌های عمومی در سطح ملی و استانی باید به‌وسیله نهاد کتابخانه‌ها و با تعامل سازنده با مجلس شورای اسلامی پیگیری و نسبت به رفع آن اقدام شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان، سید کاظم دلخوش، نماینده مردم شهرستان صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی ضمن حضور در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با هادی نوری دیدار و گفتگو کرد.

نماینده مردم شهرستان صومعه‌سرا در این دیدار با اشاره به اهمیت مقوله کتابخوانی و گسترش زیرساخت‌ها در این حوزه و لزوم همفکری بیش‌ازپیش مسئولین مجموعه کتابخانه‌های عمومی با نمایندگان مجلس گفت: مشکلات حوزه کتابخانه‌های عمومی در سطح ملی و استانی باید به‌وسیله نهاد کتابخانه‌ها و با تعامل سازنده با مجلس شورای اسلامی پیگیری و نسبت به رفع آن اقدام شود.
دلخوش با اشاره به ضرورت هوشیارسازی مسئولین کشور با برگزاری نشست‌های تخصصی، همایش‌ها با حضور نمایندگان مردم در مجلس و ارائه برنامه‌های جامع از سوی مجموعه کتابخانه‌های عمومی برای تزریق اعتبارات گفت: نمایندگان مردم استان گیلان در مجلس همواره آماده پاسخگویی به درخواست‌ها و مشکلات دستگاه‌های اجرایی هستند و کتابخانه‌های عمومی در اولویت فعالیت‌های آنان قرار دارد.

دلخوش همچنین با قدردانی از اقدامات انجام شده در کتابخانه‌های عمومی استان گیلان، این مجموعه را پویا و نقش‌آفرین توصیف کرد. اختصاص منابع مالی پایدار ضامن تحقق برنامه‌های مجموعه کتابخانه‌ها خواهد بود.
در این دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان طی گزارشی از وضعیت شاخص‌های مختلف سرانه مطالعه در شهرستان‌های استان یکی از مهم‌ترین مشکلات موجود در اجرای برنامه‌های مدون شده را کمبود منابع مالی پایدار عنوان کرد.

هادی نوری با اشاره به برنامه‌ریزی‌های دقیق و کارشناسی شده در ستاد برنامه‌ریزی توسعه ۵ساله کتابخانه‌های عمومی استان خاطرنشان کرد: برنامه جامع توسعه کتابخانه‌های عمومی در حالی تدوین و گردآوری‌شده که این مجموعه با مشکلات مالی ناشی از عدم تحقق اعتبارات مالی از محل نیم درصد برخی از شهرداری‌های استان مواجه است.

نوری در ادامه یکی از مهم‌ترین خواسته‌های مجموعه کتابخانه‌های عمومی را پیگیری نمایندگان مردم در مجلس برای اختصاص منابع پایدار مالی برای این مجموعه جهت تحقق برنامه‌ها عنوان کرد.