دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۶

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی صورت گرفت؛

بازدید رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان از پروژه کتابخانه مرکزی بندرعباس

کراپ‌شده - بازدید رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان از کتابخانه بندرعباس

طی بازدید حسین هاشمی تختی، رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس از پروژه ناتمام کتابخانه مرکزی شهرستان بندرعباس، پیگیری اعتبار ملی برای اتمام این پروژه در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان، حسین هاشمی تختی، رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی؛ اسماعیل شفاهی، معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ مرتضی محمدزاده، مدیرکل امور مجلس و استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ محسن زینلی تختی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان و جمعی از مسئولین به مناسبت هفته کتاب از پروژه نیمه‌تمام کتابخانه مرکزی بندرعباس بازدید کردند.

در این بازدید هاشمی تختی، رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، پیگیری اعتبارات برای تکمیل پروژه از محل منابع استانی و ملی را در دستور کار خود قرارداد.

وی در این‌باره گفت: انشاءالله پس از جلسه با وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، تخصیص اعتبار ملی برای تکمیل این پروژه را پیگیری خواهم کرد.

وی ضمن ارائه پیشنهادی مبنی بر برگزاری جلسه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، افزود: با همه توان برای اختصاص بیشتر بودجه به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، تلاش می‌کنیم.

زینلی تصریح کرد: احداث این پروژه در قالب ۵ طبقه شامل: بخش‌های کودک، هرمزگان‌شناسی، مخزن کتاب، نابینایان و ناشنوایان، پژوهشگران و محققین، نگهداری کودکان، سالن مطالعه و... برنامه‌ریزی شده است.

رضا مدرس، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز در این بازدید در خصوص تعیین تکلیف پیمانکار پروژه کتابخانه مرکزی و وضعیت اعتبارات آن برای شروع این عملیات عمرانی، قول همکاری داد.