چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۲

باهدف هماهنگی برنامه‌های گرامیداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار»؛

نشست شورای اداری کتابخانه‌های عمومی اصفهان برگزار شد

کراپ‌شده - نشست شورای اداری کتابخانه‌های عمومی اصفهان

نشست شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی اصفهان با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، معاونین، روسای ستادی و شهرستان‌ها در سالن جلسات کتابخانه عمومی الغدیر خمینی‌شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اصفهان، نشست شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی اصفهان با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، معاونین، روسای ستادی و شهرستان‌ها در سالن جلسات کتابخانه عمومی الغدیر خمینی‌شهر برگزار شد.

 امیر هلاکویی در این نشست ضمن تشریح برنامه‌های گرامیداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» گفت: برنامه‌های هفته کتاب استان اصفهان در سال جاری با محوریت شعار «آینده‌ روشن با خانواده‌ کتابخوان» اجرا می‌شود.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی اصفهان با اشاره به برگزاری آیین استانی گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در ۲۵ آبان ماه بر لزوم برنامه‌ریزی برای اجرای فعالیت‌های شاخص فرهنگی، نشست‌های موضوعی کتاب‌خوان و دیدار با ائمه جمعه و فرمانداران تأکید کرد.

هلاکویی استفاده از تجارب صاحب‌نظران در اداره بهتر امور و ارائه خدمات مطلوب‌ در کتابخانه‌های عمومی را از مهم‌ترین اهداف شورای اداری عنوان کرد و افزود: برای جلوگیری از موازی کاری در نقاط مختلف استان و کاهش سلسله‌مراتب اداری در خدمات قابل‌ارائه، انجام هماهنگی بین روسای ادارات ضروری است.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تشکر از فرمانداران گفت: اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در شهرستان‌ها افزایش خوبی داشته که نشان از اهتمام فرمانداران به رشد و توسعه کتابخانه‌های عمومی است.

وی با اشاره به رشد شاخص‌های کتابخانه‌ای در سطح استان افزود: در سال جاری تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی از ۸۰ هزار نفر به ۱۴۴ هزار نفر افزایش‌یافته، ضمن اینکه در سال ۹۵ بیش از ۶۵۰۰ برنامه فرهنگی شامل نشست‌های کتاب‌خوان، قصه‌گویی، کانون‌های قرآن و نهج‌البلاغه و نشست کانون‌های ادبی در سطح استان برگزار شده است.

هلاکویی با اشاره به اهمیت رعایت انضباط اداری و مالی در کار روسای ادارات شهرستانی، خاطرنشان کرد: صرفه‌جویی در مسائل مالی، مدیریت بودجه و پیگیری جذب منابع مالی و کمک‌های خیرین رسالت مهم روسای کتابخانه‌های عمومی است.

وی با تأکید بر پیگیری تشکیل انجمن خیرین، ارتباط مؤثر با شهرداران و شوراهای اسلامی شهر و روستا و تفاهم‌نامه‌ها گفت: ارائه خدمات بهتر به جامعه مخاطب قطعاً در بهبود اوضاع فرهنگی جامعه تأثیرگذار خواهد بود.

در ادامه نشست هریک از روسای شهرستان‌ها به بیان مطالب، پیشنهادات و مشکلات در حوزه کاری خود پرداختند.