چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۴

با محوریت برنامه‌های بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئولان استانی برگزار شد

کراپ‌شده - جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئولان استانی و تأکید بر اجرای برنامه‌های فرهنگی در هفته کتاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور فتاح محمدی، معاون سیاسی امنیتی استاندار؛ یاسر رحیمیان، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان؛ رضا دهبانی‌پور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ پناهی، معاون فرماندار بویراحمد؛ سبحانی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی؛ نظام مرادی، مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان بویراحمد؛ جهانبخش، شهردار شهر مادوان و جمعی از اعضای انجمن کتابخانه‌های استان در کتابخانه مرکزی آیت‌الله ملک حسینی یاسوج برگزار شد.

در این جلسه معاون سیاسی امنیتی استاندار با اشاره به نقش مطالعه در سلامت جامعه، گفت: برنامه‌ریزی با هدف ارتقاء سرانه مطالعه و کتابخوانی و ترویج این فرهنگ می‌تواند از آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه بزهکاری‌ پیشگیری کرده یا به مقابله با آن بپردازند.

فتاح محمدی، برنامه‌های فرهنگی استان با موضوع کتاب را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: برگزاری نشست‌های کتابخوان و جمع‌خوانی از برنامه‌های خوب کتابخانه‌های عمومی است و باید ادامه یابد.

وی با اشاره به علاقه خود برای شرکت در نشست‌های کتابخوان گفت: با رقبت زیاد در این نشست‌ها شرکت می‌کنم و تاکنون چندین عنوان کتاب را به مخاطبان معرفی کرده‌ام.

معاون سیاسی امنیتی استاندار، افزود: کتابخانه‌های عمومی، ظرفیت بالایی برای ارتقاء سرانه مطالعه دارند و تداوم این نشست‌ها با ارائه منابع مفید و کارشناسی شده گامی ارزشمند درجهت اعتلای فرهنگ و سواد جامعه است.

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام گرامیداشت روز کتاب، کتابدار و کتابخوانی افزود: هرسال در این ایام، شاهد برگزاری برنامه‌هایی جالب و پرمخاطب در سراسر استان هستیم و امیدوارم که امسال نیز با یاری و مشارکت دستگاه‌های فرهنگی با کتابخانه‌های عمومی و تبلیغات محیطی مناسب، افراد بیشتری را به برنامه‌های کتاب‌محور جذب کنیم.

در ادامه، یاسر رحیمیان، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان با ارائه گزارش‌هایی از عملکرد کتابخانه‌های عمومی استان در شش‌ماه اخیر، پیگیری مصوبات جلسه قبل و جذب اعتبار لازم برای تکمیل کتابخانه عمومی نیمه‌تمام شهر مادوان، به تشریح دستورالعمل برنامه‌های هفته کتاب و روز گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار پرداخت.

وی گفت: برنامه‌های متنوع فرهنگی متناسب با رعایت حفظ شئونات ماه محرم و صفر از هفته گذشته در کتابخانه‌های عمومی استان آغاز شده است که تجلیل از خادمان کتاب و کتابخوانی در روز ۲۳ آبان از مهم‌ترین این برنامه‌ها به‌شمار می‌آید.

رحیمیان افزود: دیدار با مسئولان استان، برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان، نقد کتاب، بازدیدهای دانش‌آموزی، اهدای کتاب به کتابخانه‌ها، برپایی نمایشگاه کاریکاتور کتاب، برگزاری کارگاه مادران قصه‌گو جهت آشنایی با مهارت‌های قصه‌گویی، مسابقات نقاشی و کتابخوانی و تبلیغات محیطی در شهرها با همکاری دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی استان از برنامه‌های هفته کتاب کهگیلویه و بویراحمد است.

در این جلسه هریک از اعضای انجمن ضمن ارائه نظرها و دیدگاه‌های خود درباره کتاب و کتابخوانی، برای مشترک با کتابخانه‌های عمومی در اجرای برنامه‌های هفته کتاب اعلام آمادگی کردند.

گفتنی است، بازدید فتاح محمدی معاون سیاسی امنیتی و سایر اعضای انجمن با همراهی رئیس سازمان بسیج سازندگی استان، شهردار و اعضای شورای شهر مادوان از روند تکمیل پروژه کتابخانه عمومی این شهر، بخش پایانی این برنامه بود.