یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۴

با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در کرمانشاه انجام شد؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی و شهرداری کرمانشاه

تفاهم نامه همکاری با شهرداری

با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در کرمانشاه، تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و شهرداری کرمانشاه منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه، تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و شهرداری کرمانشاه، با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و قائم‌مقام شهردار، ۱۴ آبان ماه در ساختمان اداره کل کتابخانه‌های عمومی این استان منعقد شد که هدف از امضای این تفاهم‌نامه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان کرمانشاه  است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این مراسم اظهار داشت: این تفاهم‌نامه با هدف ارتقای سطح فرهنگ کتاب و کتابخوانی شهر کرمانشاه به امضا رسیده است؛ امید است که با این اقدام گام مؤثری در مسیر توسعه فرهنگی و اجتماعی برداریم.

خونسار ادامه داد: به‌موجب این تفاهم‌نامه، کتابخانه‌های عمومی در برگزاری نمایشگاه‌ها و گردهمایی‌های علمی و فرهنگی، کمک از نویسندگان بومی، اهدای محصولات فرهنگی به سازمان شهرداری، اطلاع‌رسانی و معرفی برنامه‌های فرهنگی سازمان فرهنگی شهرداری در کتابخانه‌های عمومی، برگزاری نشست‌های مشترک کتاب‌خوان، برگزاری مشترک نقد کتاب و... با سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه همکاری خواهند داشت.

در ادامه مهدی عبدالمالکی، قائم‌مقام شهردار کرمانشاه اظهار داشت: هدف از امضای این تفاهم‌نامه، برگزاری برنامه‌های تخصصی در حوزه کتاب و کتابخوانی با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی است. رویکرد ما در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه این است که در حوزه‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی، از تخصص‌های موجود در سطح استان، بهره‌مند شویم و در قالب برنامه‌های مشترک به رونق و جلوه برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در سطح شهر کمک کنیم.

عبدالمالکی تصریح کرد: در آینده‌ای نزدیک از این تفاهم‌نامه برنامه‌ای عملیاتی استخراج و به‌صورت فصلی رصد خواهد شد؛ امید است اجرای این برنامه‌ها به اثرگذاری بیشتر فعالیت‌های فرهنگی در حوزه کتابخوانی در سطح شهر بیانجامد. هراندازه در این عرصه سرمایه‌گذاری کنیم و برای ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطوح مختلف گام برداریم، درواقع به توسعه فرهنگی و فکری جامعه کمک کرده‌ایم.

وی همچنین از گسترش اجرای فعالیت‌های کتاب محور از سوی این سازمان و در قالب برنامه‌هایی در سطح آموزش‌وپرورش و مساجد خبر داد.