یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲

با حضور فرماندار قائم‌شهر برگزار شد؛

شونیشت کتابخوانی در روستای قادیکلای بزرگ

کراپ‌شده - شونیشت روستای قادیکلای بزرگ قائمشهر

شونیشت کتابخوانی هم‌زمان با برگزاری آئین سنتی مازندران (لالِ شو) در شب 13 آبان، در روستای قادیکلای بزرگ از توابع شهرستان قائمشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، به همت اداره کتابخانه‌های عمومی قائم‌شهر، هم‌زمان با برگزاری آئین سنتی مازندران (لالِ شو) در شب ۱۳ آبان، شونیشت کتابخوانی روستای قادیکلای با حضور فرماندار قائمشهر و جمعی از مسئولان، شعرا، نویسندگان،  خانواده‌های معظم شهدا و اعضای فعال کتابخانه عمومی روستای قادیکلای بزرگ برگزار شد.

اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و محلی مانند مراسم سنتی لال شو توسط گروه هنری، دل گپ‌های مازندرانی (از آداب‌ورسوم استان مازندران و شهرستان قائمشهر)، معرفی کتاب، شعر و غزل‌خوانی، قصه‌گویی، خاطره گویی از کتابخوانی و کتابخانه‌های عمومی و هنرنمایی سفیران کتاب به زبان مازندرانی، معرفی کتاب و شعرخوانی و پذیرایی سنتی از بخش‌های این برنامه بود.

در پایان شونیشت روستای قادیکلای نیز طبق روال این مراسم محلی و تقدیم هدیه به میزبان، حاضرین در نشست۷۳ نسخه کتاب به اداره کتابخانه های قائم شهر اهدا کردند.

گفتنی است، برپایی شب‌نشینی‌های کتابخوانی در روستاهای مازندران با عنوان شونیشت از برنامه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در جهت گسترش مطالعه در مازندران است.