یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قزوین در جمع دانش آموزان هنرستان الزهراء؛

آینده جامعه در گرو تربیت نسلی فرهیخته و آگاه است

رويا اسماعيلي

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین در جمع دانش آموزان هنرستان الزهرا اظهار داشت: آینده هر جامعه درگرو تربیت نسلی فرهیخته و آگاه است که این مهم با همکاری مدارس، مراکز فرهنگی و خانواده‌ها محقق می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، رؤیا اسماعیلی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین با حضور در جمع دانش آموزان هنرستان الزهرا شهر قزوین، ضمن بزرگداشت روز دانش‌آموز، اظهار داشت: آینده هر جامعه درگرو تربیت نسلی فرهیخته و آگاه است که این مهم با همکاری مدارس، مراکز فرهنگی و خانواده‌ها محقق می‌شود.

وی ادامه داد: اداره کل کتابخانه‌های استان به‌عنوان مجموعه‌ای فرهنگی در راستای افزایش آگاهی مخاطب گام برمی‌دارد؛ برگزاری نشست‌های مطالعاتی، گروه‌های جمع خوانی، خلاصه گویی کتاب، کارگاه‌های قصه‌گویی، مسابقات فرهنگی و کتابخوانی، کلاس‌های مشاوره و آموزش‌های فرهنگی اجتماعی و کاردستی به‌صورت رایگان، ازجمله این اقدامات است.

اسماعیلی تأکید کرد: همکاری و تعامل خوب کتابخانه‌ها با مدارس می‌تواند موجب انس هرچه بیشتر نوجوانان و جوانان با این فضاهای فرهنگی شده و در کاهش آسیب‌های اجتماعی، افزایش آگاهی و بینش افراد و توسعه پایدار جامعه مؤثر باشد.

این مسئول در پایان گفت: امیدواریم با حضور هرچه بیشتر دانش آموزان در کتابخانه‌ها، نه‌تنها شاهد افزایش شور و نشاط این مکان‌ها باشیم، بلکه کیفیت فعالیت‌های فرهنگی نیز با پیشنهادات و ابتکارات مفید آن‌ها ارتقا پیدا کند.