یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸

استاندار زنجان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان تأکید کرد:

دستگاه‌های فرهنگی برای توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی مشارکت فعال داشته باشند

جلسه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي زنجان

اسدالله درویش امیری در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی زنجان بر لزوم تلاش و همراهی دستگاه‌های فرهنگی برای پیشبرد برنامه‌های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی زنجان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، روز چهارشنیه دهم آبان با حضور اسدالله درویش امیری استاندار زنجان و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان، شهرام طهماسبی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، امیرعلی نیک‌بخش مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و سایر اعضای این انجمن در سالن جلسات استانداری زنجان برگزار شد.

 استاندار زنجان در ابتدای این جلسه با اشاره به لزوم توجه جدی به نیازهای مطالعاتی مراجعین کتابخانه‌ها، به‌خصوص جوانان بیان کرد: ظهور و بروز پدیده‌های نوینی همچون شبکه‌های اجتماعی بر فاصله گرفتن مردم از کتاب و کتابخوانی تأثیر گذاشته که باید برای رفع آن برنامه‌ریزی انجام شود.

درویش امیری با بیان اینکه زنجان در بهره‌گیری از مساعدت و مشارکت خیرین در بخش‌های مختلف ظرفیت‌های مناسبی دارد، افزود: در حوزه کتابخانه‌های عمومی نیز برای توسعه کتابخانه‌ها و گسترش فرهنگ کتابخوانی، باید از ظرفیت‌های خیرین به نحو احسن استفاده شود.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی زنجان در ادامه با اشاره به لزوم مشارکت و همراهی دستگاه‌های فرهنگی استان در توسعه کتاب و کتابخوانی، خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای در اختصاص اعتبارات به دستگاه‌های فرهنگی دارد و لازم است دستگاه‌ها نیز در کنار یکدیگر در پیشبرد برنامه‌های فرهنگی به ویژه در حوزه کتاب و کتابخوانی تلاش کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی زنجان نیز در این جلسه با اشاره به برنامه‌های پیش بینی شده برای ایام گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار در این استان، اظهار کرد: مجموعاً ۳۰۰ برنامه در این ایام در ۹۲ کتابخانه عمومی در سطح استان اجرا می‌شود.

امیرعلی نیک‌بخش در ادامه افزود: مراسم تکریم مقام کتابداران و کتابخوانان، عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی در روز ۲۴ آبان، برگزاری مسابقات فرهنگی و نشست‌های کتاب‌خوان از جمله برنامه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در این ایام است.