سه‌شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹

با حضور کارشناسان کتابخانه‌های عمومی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی سیستان و بلوچستان؛

راه‌کارهای افزایش سرانه مطالعه در مدارس بررسی شد

کراپ‌شده - هم‌انديشي افزایش سرانه مطالعه در مدارس سيستان و بلوچستا

راه‌کارهای افزایش سرانه مطالعه در مدارس در نشست کارشناسان اداره کل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان با معاونین واحد خواهران و برادران اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان استان، بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان، نشست هم‌اندیشی راه‌کارهای افزایش سرانه مطالعه در مدارس با محوریت بررسی روش‌های همکاری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و  حضور جمعی از معاونین و کارشناسان در کتابخانه عمومی آیت‌الله کفعمی زاهدان برگزار شد.

حامد زارعی، کارشناس فرهنگی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در این نشست گفت: اداره کل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان  آمادگی دارد در صورت فراهم شدن امکانات در اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان، نسبت به تأمین منابع و ابزارهای نرم‌افزاری و آموزش کتابداران، همکاری کند.

وی افزود: این اداره کل می‌تواند با اعزام کتابداران به مدارس نسبت به برگزاری نشست کتاب‌خوان برای دانش‌آموزان استان، اقدام کند.

محمد سالاری، معاون فرهنگی تربیتی واحد برادران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی نیز در این نشست خواستار تجهیز کتابخانه‌های مدارس و آموزش کتابداران آن با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی شد.

وی با اشاره به اجرای طرح «کندوی کتاب» در تعدادی از مدارس استان گفت: این طرح شباهت‌هایی با نشست کتاب‌خوان دارد و طی اجرای آن، با ارائه منبعی به دانش‌آموزان زمینه مطالعه کتاب‌های متنوع و معرفی آن به سایر دانش‌آموزان در مراسم صبحگاهی فراهم می‌شود.

سالاری افزود: این اتحادیه نیز آمادگی دارد تا امکان حضور اعضای کتابخانه‌های عمومی در کنکورهای آزمایشی اتحادیه دانش‌آموزی به‌صورت رایگان را فراهم کرده و در اعطای کارنامه پیشرفت تحصیلی به شرکت‌کنندگان همکاری کند.