یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۵

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه خبر داد؛

تجهیز کتابخانه‌های عمومی منطقه اورامانات به منابع اهل سنت

انجمن شهر جوانرود

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان جوانرود از تجهیز کتابخانه‌های عمومی منطقه اورامانات به منابع اهل سنت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه،  جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان جوانرود با حضور معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ کمال شهسواری، معاون فرمانداری جوانرود؛ یزدان بهرامی نیا، رئیس اداره همکاری‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی؛ بهزاد بهمنی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مهدی مرادی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان جوانرود و سایر اعضای انجمن، ۱۰ آبان ماه در ساختمان فرمانداری شهرستان برگزار شد.

وی با اشاره به جمعیت شهرستان جوانرود و وسعت جغرافیایی آن، بیان کرد: به‌منظور ارتقای سطح فرهنگ کتاب و کتابخوانی و بهره‌مندی بیشتر مردم شهرستان جوانرود از خدمات کتابخانه‌های عمومی، نیازمند کتابخانه‌های بیشتری در این شهرستان هستیم لذا از شما مسئولین تقاضا دارم در جهت احیای این امر مهم ما را یاری کنید.

خونسار با اشاره به تجهیز کتابخانه‌های عمومی منطقه اورامانات به منابع اهل سنت، اظهار داشت: با تلاش و پیگیری‌های دبیرکل محترم نهاد کتابخانه‌های عمومی، این کتابخانه‌ها به منابع اهل سنت تجهیز شده تا مردم این مناطق بهره لازم و کافی را ببرند؛ همچنین در حدود ۸۰ هزار جلد کتاب کمک‌درسی قلم‌چی به کتابخانه‌های عمومی استان ارسال شد.

وی همچنین از انجام اقدامات لازم برای راه‌اندازی کتابخانه سیار شهرستان جوانرود خبر داد.

کمال شهسواری همچنین از ارسال منابع اهل سنت به کتابخانه‌های عمومی شهرستان جوانرود تقدیر کرد.

حسین محمدی راد، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی جوانرود با ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، بیان کرد: شهرستان جوانرود دارای دو باب کتابخانه با ۲۷ هزار جلد کتاب و حدود ۳ هزار نفر عضو فعال است. در حال حاضر ۲۵۰۰ جلد کتاب کمک‌درسی به کتابخانه‌های عمومی جوانرود ارسال شده است که می‌تواند تشویقی برای دانش آموزان و دانشجویان این شهر باشد.

پس‌ازاین جلسه، نشست مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اعضای شورای اسلامی شهر جوانرود نیز با هدف بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه‌های عمومی برگزار شد.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به جمعیت شهر جوانرود، بر لزوم توجه و حمایت مسئولین از حوزه‌های فرهنگی به‌ویژه کتاب و کتابخوانی تأکید کرد و گفت: شهرداری جوانرود که یکی از متولیان امر فرهنگ در شهر است، می‌تواند با مشارکت در مسابقات کتابخوانی، تبلیغات شهری، زیباسازی محیط داخلی و خارجی کتابخانه‌های عمومی، اداره کتابخانه‌های عمومی را در این امر خطیر حمایت و همراهی کند. امید است اعضای شورا و مدیران شهرداری جوانرود ضمن بازدید از کتابخانه‌های عمومی شهر از نزدیک با مسائل کتابخانه‌ها آشنا شده و علاوه بر مشارکت در برنامه‌های فرهنگی، نسبت به پرداخت به‌موقع سهم نیم درصد به کتابخانه‌های عمومی اقدام کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در پایان از آمادگی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان برای شرکت در کمیسیون‌های فرهنگی شهرداری با هدف معرفی فعالیت‌های کتابخانه‌ای و ارائه طرح‌ها و ایده‌هایی در زمینه کتاب و کتابخوانی خبر داد.

در ادامه فریدون ابراهیمی، رئیس شورای اسلامی شهر جوانرود اظهار داشت: شهروندان جوانرودی از دیرباز اهل فرهنگ، علم و کتابخوانی بوده‌اند و کسب رتبه‌های برتر جوانان این شهر در کنکور سراسری در سال‌های اخیر گواهی بر این ادعاست.

وی ضمن دعوت از رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهر جوانرود جهت حضور در شورای فرهنگی شهرداری، خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر و شهرداری جوانرود در این دوره سعی دارد به مسائل فرهنگی به‌ویژه کتاب و کتابخوانی توجه ویژه‌ای داشته باشد؛ لذا امید است تعاملات و همکاری‌های بیشتری بین اداره کتابخانه‌های عمومی و شهرداری جوانرود برای ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی شکل گیرد.