یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲

با حمایت استانداری و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی؛

طرح «هر روستا یک کتابخانه» در خراسان‌شمالی اجرا می‌شود

استاندار خراسان شمالی

محمدرضا صالحی از اعلام آمادگی استانداری خراسان‌شمالی در اجرای طرح «هر روستا یک کتابخانه» به‌منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در روستاهای این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی  خراسان‌شمالی، محمدرضا صالحی استاندار خراسان‌شمالی در حاشیه بازدید از غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی این استان در نمایشگاه کتاب خراسان‌شمالی بیان کرد: برای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی باید از حوزه شعار خارج شویم و در نخستین قدم؛ بخش فیزیکی و فضاهای کتابخانه‌ای را گسترش دهیم.

وی در ادامه افزود: فضاهای کتابخانه‌ای استان از محل بودجه مصوب در سفر مقام معظم رهبری به خراسان‌شمالی و از محل اعتبارات در نظرگرفته شده دولتی افزایش دو برابری داشته است.

صالحی اضافه کرد: امیدوارم تا پایان امسال ۱۲ کتابخانه، شامل: ۸ کتابخانه روستایی و ۴ کتابخانه شهری به بهره‌برداری برسند.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی خراسان‌شمالی تصریح کرد: در اجرای طرح «هر روستا یک کتابخانه» از روستاهایی که حتی یک فضای کوچکی از منزل خود را به این امر اختصاص دهند حمایت شده و کتابخانه‌های روستایی را تجهیز خواهیم کرد.

استاندار خراسان شمالی در پایان با اشاره به نقش رسانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی از جمله ادراه کل کتابخانه‌های عمومی و آموزش‌ و پرورش در برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات کتابخانه‌ای، برگزاری فعالیت‌های فرهنگی را در مسیر رشد و توسعه کتابخوانی استان حائز اهمیت برشمرد.