یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱

با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان فعال کتابخانه علامه امینی قم برگزار شد؛

برنامه‌های هنری و فرهنگی با موضوع فصل پاییز

کراپ‌شده - فعاليت هاي کتابخانه علامه امینی قم در پاييز

جمعی از کودکان و نوجوانان فعال کتابخانه علامه امینی با حضور در این مرکز در فعالیت‌های هنری و فرهنگی فصل پاییز کتابخانه، شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم، جمعی از کودکان و نوجوانان فعال کتابخانه علامه امینی با حضور در این مرکز در فعالیت‌های هنری و فرهنگی فصل پاییز کتابخانه، شرکت کردند.

مسابقه‌ نقاشی از کتابی با موضوع حضرت رقیه (ع)

 هم‌زمان با ماه صفر و ورود خاندان پیامبر (ص) به سرزمین شام، نشست قصه‌خوانی و مسابقه‌ی نقاشی و رنگ‌آمیزی با محوریت «مظلومیت آل الله» با بهره‌مندی از کتاب «قلب شیشه‌ای: حضرت رقیه علیها السلام» نوشته‌ی طاهر خوش، برگزاری برگزار شد.

قصه‌گویی از کتاب‌های «جوجه‌ اردک زشت» اثر اندرسن و «پی‌پر و نی‌نی کوچولوی جدید» ترجمه‌ حسین فتاحی ویژه کودکان و نوجوانان نیز بخش دیگری از این برنامه بود.

نشست شعرخوانی

نشست شعرخوانی کتابخانه عمومی علامه امینی به مناسبت شروع فصل پاییز با خوانش دو کتاب «چه رنگی» سروده‌ احمد زارعی و «گرپ گرپ» سروده‌ی افسانه شعبان‌نژاد از کتاب‌های شکوفه برای گروه سنی کودک و خردسال برگزار شد.

کودکان و خردسالان عضو در پایان این نشست در بخش نقاشی و رنگ‌آمیزی با موضوع برگ‌های پاییزی شرکت کردند.

جمع‌خوانی کتابی با موضوع دفاع مقدس در دورهمی نوجوانان کتابخانه

جمع‌خوانی کتاب «گیرنده: سوسنگرد» نوشته‌ی لیلا عباسعلی‌زاده ویژه‌ نوجوانان و طرح چکیده‌ای از کتاب توسط مخاطبان، همچنین خوانش کتاب‌ «به دنبال قطعه‌ گم‌شده» نوشته‌ی شل سیلور استاین با حضور کودکان و بحث و گفتگو با محوریت آن، بخش دیگری از برنامه‌های فرهنگی کتابخانه عمومی علامه امینی بود.

اجرای نمایش از منابع کتابخانه

گروه تئاتر کتابخانه نیز با اجرای نمایش‌های «می‌شه که مهمونم بشی» و «خاله پینه‌دوز دمم را بدوز» برگرفته از کتابِ «کفش توری گل بلوری»، نوشته‌ی افسانه شعبان‌نژاد، ضمن معرفی کتاب به کودکان و نوجوانان، آنان را با نکات تربیتی ـ اجتماعی این داستان‌ها آشنا کرد.

کاردستی‌های پاییزی

کارگاه کاردستی با موضوع «اوریگامی برگ‌های پاییزی» از دیگر فعالیت‌های این کتابخانه در فصل پاییز بود. در این کارگاه، علاقه‌مندان با ساخت اوریگامی برگ‌های پاییزی آشنا شدند و با کمک ابزاری مانند کاغذ رنگی زرد و نارنجی آثاری زیبا خلق کردند.