جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰

در آستانه فرارسیدن بزرگداشت کتاب و کتابخوانی انجام شد؛

بازدید و حمایت فرماندار بوئین‌زهرا از کتابخانه‌های این شهرستان

فرماندار بویین زهرا

فرماندار بوئین‌زهرا ضمن بازدید از کتابخانه‌های عمومی این شهرستان از توسعه کمی و کیفی برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌ها حمایت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، فرماندار بوئین‌زهرا به همراه بخشدار، سرپرست شهرداری و رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان بوئین‌زهرا از کتابخانه‌های عمومی این شهرستان بازدید کردند.

علی رحمانی، فرماندار بوئین‌زهرا در این بازدیدها اظهار داشت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه سبب می‌شود اوقات فراغت مردم به نحوی مطلوب سپری شود؛ توجه به مطالعه و کتاب و کتاب خوانی از راه‌های مهم توسعه فرهنگی جوامع امروز است. بحمدالله بسترهای لازم برای توسعه و نشر کتابخوانی در شهرستان مهیاست و لازم است که تمامی دستگاه‌ها، به‌ویژه ادارات آموزشی نقش خود را در این زمینه به نحو مطلوبی ایفا کنند.

رحمانی در ادامه لزوم تقدیر از اهداکنندگان کتاب به کتابخانه‌های عمومی را برای تداوم این سنت حسنه یادآور شد.

صفر امینی، رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در شهرستان گفت: در بوئین‌زهرا ۶ کتابخانه نهادی و ۴ کتابخانه مشارکتی وجود دارد که در مسیر توسعه مطالعه مفید و جذب حداکثری مخاطبان گام برداشته‌اند.

وی با اشاره به استفاده بیش از ۷ هزار عضو از خدمات کتابخانه‌ای این شهرستان، از تمامی مسئولین درخواست کرد تا با نگاه ویژه به این مقوله زمینه ورود کتاب را به سبد خانوار مهیا کنند.

در پایان این جلسه فرماندار و هیئت همراه ضمن بازدید از قسمت‌های مختلف کتابخانه عمومی صاحب‌الزمان (عج)، با کتابداران و اعضای کتابخانه گفتگو کردند و برای رفع مشکلات موجود قول مساعد دادند.