جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶

با محوریت هفته کتاب و کتابخوانی؛

جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های کرمانشاه برگزار شد

شورای اداری استان کرمانشاه

چهارمین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه با محوریت برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه، جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور مدیرکل، کارکنان ستاد و روسای شهرستان‌های تابعه و با محوریت برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی ۸ آبان ماه در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین سرور و سالار شهیدان، اظهار داشت: با توجه به مرزهای خسروی و مهران، سعادتی نصیب مردم استان کرمانشاه شده است که میزبان زائرین اباعبدالله الحسین (ع) به‌ویژه در ایام پیاده‌روی اربعین باشیم؛ لذا باید تلاش کنیم با ارائه خدمات متنوع فرهنگی برای این عزیزان میزبانان خوبی باشیم.

وی در ادامه گفت: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه هم سو با سایر ادارات و ارگان‌ها، در ایام اربعین فعالیت‌های متنوعی در دستور کار قرار داده است؛ برپایی غرفه کتاب و اربعین (اهدای کتاب به زائرین) با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در شهرستان قصرشیرین، چاپ و نصب ۲۰ بنر با عنوان شرح خون (معرفی بیست کتاب با موضوع بصیرت حسینی) با همکاری شهرداری کرمانشاه و سازمان تبلیغات در شهر کرمانشاه و مسیر زائرین، چاپ بروشورهایی با موضوع اربعین و توزیع در موکب‌های سراسر استان و ... برخی از این فعالیت‌ها خواهد بود.

حسنی خونسار با اشاره به برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی بیان کرد: دیدار روسای شهرستان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی با نماینده ولی‌فقیه و مدیران استانی و ارائه گزارش یک‌ساله از عملکرد کتابخانه‌های عمومی به ایشان، شرکت در نماز جمعه و ایراد سخنرانی پیش از خطبه با موضوع کتاب و کتابخوانی، برگزاری جلسات نقد، نشست‌های بررسی و رونمایی کتاب، نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای و کتابخانه‌ای، جلسات جمع خوانی کتاب و قصه‌گویی ویژه کودکان و نوجوانان، عضویت رایگان در روز ۲۴ آبان، چاپ و نصب بنر با موضوع کتاب و کتابخوانی در سطح شهرهای استان، فضاسازی مناسب کتابخانه‌های عمومی با در نظر گرفتن ایام صفر و ... از مهم‌ترین برنامه‌های اداره کتابخانه‌های عمومی استان در این هفته خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ادامه داد: دیدار با خانواده شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم، حضور روسای ادارات و مسئولین کتابخانه‌های عمومی در مدارس و دانشگاه‌های شهرستان و معرفی نهاد کتابخانه‌های عمومی و خدمات ارائه‌شده در کتابخانه‌های عمومی به دانش آموزان و دانشجویان از دیگر برنامه‌های هفته کتاب است.

در ادامه جلسه، رؤسای شهرستان‌ها و کارکنان ستادی ضمن بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص برنامه‌های هفته کتاب، درباره راهکارهای حل مشکلات موجود در کتابخانه‌های عمومی، بحث و گفتگو کردند.

در پایان جلسه حسنی خونسار با آرزوی موفقیت برای همکاران، از تلاش‌ها و پیگیری‌های کارشناسان ستاد، روسای شهرستان‌ها، مسئولین و کتابداران کتابخانه‌های عمومی برای ترویج فرهنگ والای کتاب و کتابخوانی قدردانی کرد.