یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸

سرپرست کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛

مهرماه و برگزاری ۱۴۰ برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان

خلاقیت کودکان در کتابخانه ها

سرپرست کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری ۱۴۰ برنامه فرهنگی متنوع در کتابخانه‌های عمومی استان در نخستین ماه از فصل پاییز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، یاسر رحیمیان، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان از اجرای  ۱۴۰ برنامه فرهنگی متنوع در نخستین ماه از فصل پاییز خبر داد و گفت: این برنامه‌های فرهنگی شامل نشست‌های کتاب‌خوان کتابخانه‌ای و مدرسه‌ای، معرفی و جمع خوانی کتاب، نمایشگاه‌های کتاب، کلاس‌های قصه‌گویی، انشانویسی، طراحی و نقاشی بوده است. در کنار این برنامه‌های فرهنگی، کلاس روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم، آموزش ساخت کاردستی با کاغذ و مواد بازیافتی، بازی‌های کودکانه و شعرخوانی ازجمله برنامه‌هایی بود که با استقبال خوبی از سوی اعضای کودک و نوجوان روبه‌رو شد.

وی از بازدیدهای دانش‌آموزی از کتابخانه‌های عمومی به‌عنوان دیگر برنامه‌های برگزارشده در ماه گذشته نام برد و گفت: در مهرماه امسال بیش از ۸۰۰ دانش‌آموز از کتابخانه‌های عمومی شهرها و روستاهای استان بازدید کردند و از نزدیک با نحوه خدمات‌دهی در این کتابخانه‌ها آشنا شدند.

رحیمیان کتابخانه‌های عمومی را مکانی برای شکوفایی خلاقیت و پرورش استعدادهای نهفته کودکان و نوجوانان دانست و اضافه کرد: بخش‌های کودکان در کتابخانه‌های عمومی، مکان مناسبی برای رشد و پرورش این استعدادها خواهد بود؛ خانواده‌ها و مدارس باید ارتباط بیشتری با این مکان فرهنگی داشته باشند.