شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹

ویژه کتابداران آذربایجان‌غربی؛

دوره هم‌افزایی مهارت‌های قصه‌گویی برگزار شد

دوره قصه گویی

دوره آموزش مهارت‌های قصه‌گویی با حضور کتابداران آذربایجان‌غربی در ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، دوره هم‌افزایی مهارت‌های قصه‌گویی با هدف تقویت مهارت‌های کتابداران کتابخانه‌های عمومی و با حضور ۴۰ نفر از کتابداران، دوم و سوم آبان ماه، به مدت ۱۸ ساعت در سالن آمفی‌تئاتر کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار شد.

علی فیروز، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، در این خصوص گفت: با توجه به اینکه کودکان و نوجوانان از مخاطبین اصلی کتابخانه‌های عمومی هستند و قصه‌گویی یکی از برنامه‌های اصلی بخش کودک، برگزاری چنین دوره‌هایی برای افزایش مهارت‌های کتابداران الزامی است.

فیروز افزود: تمامی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی دارای بخش کودک هستند و اجرای برنامه قصه‌گویی به‌صورت مستمر می‌تواند در جذب این قشر به کتابخانه و ترویج خواندن مؤثر باشد.

شاهدخت موسی‌زاده، مدرس دوره آموزش قصه‌گویی نیز اظهار داشت: با توجه به اهمیت و ضرورت قصه‌گویی در کتابخانه‌های عمومی، شرکت در دوره آموزشی هنر قصه‌گویی برای هر کتابدار ضروری است. طی این دوره تاریخچه قصه‌گویی، شیوه انتخاب قصه و اجرای آن به کتابداران آموزش داده شد و سپس تمرین عملی با توجه به آموزه‌های ارائه‌شده انجام شد.

گفتنی است، نخستین دوره آموزش قصه‌گویی در استان کرمانشاه برگزار شد و آذربایجان‌غربی میزبان دومین دوره بوده است.