چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷

مسئول کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) قزوین خبر داد؛

فعالیت‌های متنوع کتابخانه‌ای با هدف معرفی شعرا و نویسندگان برجسته ایرانی

کتابخانه امام خمینی قزوین

مسئول کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) قزوین از تمرکز فعالیت‌های این کتابخانه بر معرفی شعرا و نویسندگان برجسته ایرانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، رمضان حیدری، مسئول کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) اظهار داشت: با توجه به اهمیت آشنایی با تاریخ ادبیات و فرهیختگان ایران‌زمین، این کتابخانه آَشنایی مخاطب با شعرا و نویسندگان برجسته را در اولویت قرار داده است؛ با این هدف فعالیت‌های متنوعی همچون جلسات نقد و معرفی کتاب، نمایشگاه‌های کتاب، کارگاه‌های قصه‌گویی از زندگی این مشاهیر و مسابقات داستان‌نویسی برگزار شده است.

وی ادامه داد: برگزاری جلسه‌ای با هدف آشنایی کودکان با شخصیت حافظ از دیگر فعالیت‌هایی بود که با حضور بیش از ۶۰ نفر از اعضا، والدین و دانش آموزان مدرسه پرتو خرد انجام شد. کارگاه آموزشی فواید و روش‌های مطالعه، نشست‌های معرفی کتاب توسط اعضا، جلسات معرفی نوقلم‌ها و نویسندگان جوان، نشست‌های شعرخوانی، جلسات پرسش و پاسخ پیرامون مباحث مرتبط با مطالعه و آموزش بازیابی کتاب متناسب با سن، از دیگر برنامه‌های اجراشده در این کتابخانه بوده است.

حیدری در پایان گفت: کتابخانه امام خمینی (ره) قزوین با بهره‌مندی از بخش‌های سالن مطالعه، کودک، نوجوان و بزرگ‌سال، خدمات اینترنتی و وای فای رایگان، کتب کمک‌درسی و سایر بخش‌های متنوع میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی است.