چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴

در هفته پایان مهرماه؛

کتابخانه‌های عمومی بیرجند میزبان برنامه‌های متنوع فرهنگی شدند

برنامه های فرهنگی شهرستان بیرجند در هفته چهارم مهر

کتابخانه‌های عمومی ۹ دی، الغدیر و شهدای باقریه بیرجند در هفته چهارم مهرماه برنامه‌های فرهنگی متنوعی اجرا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی، کتابخانه‌های عمومی ۹ دی، الغدیر و شهدای باقریه بیرجند در هفته پایانی مهرماه برنامه‌های متنوعی همچون کلاس آموزش شیوه‌های مطالعه، جمع خوانی کتاب، کاردستی، نقاشی و رنگ‌آمیزی و مسابقه شطرنج برگزار کردند.

کلاس آموزش شیوه‌های مطالعه در کتابخانه ۹ دی

هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید، کلاس آموزش شیوه‌های مطالعه با هدف افزایش کیفیت مطالعه و آشنایی دانش آموزان با روش‌های مختلف کتابخوانی در کتابخانه عمومی ۹ دی برگزار شد. این کلاس با توجه به مشکلات دانش آموزان در هنگام مطالعه مانند عدم تمرکز، بی‌حوصلگی و نداشتن انگیزه برای مطالعه و با هدف افزایش سطح بهره‌وری آنان هنگام مطالعه تشکیل شد. در پایان این جلسه کتب مفید و سازنده در زمینه شیوه‌های مطالعه معرفی و جمع خوانی شد.

جمع خوانی کتاب «برج قحطی» در کتابخانه ۹ دی

نشست جمع‌خوانی و معرفی کتاب «برج قحطی» نوشته هادی حکیمیان از سری کتاب‌های طرح کتاب‌خوان ماه ویژه مهر ۹۶ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با حضور جمعی از اعضا و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی ۹ دی برگزار شد. در این جلسه کتاب «برج قحطی» توسط اعضای فعال شرکت‌کننده جمع‌خوانی و سپس نظراتی درباره کتاب بازگو شد.

«برح قحطی» رمانی تاریخی است؛ نویسنده این رمان، روایت تاریخ را از کوچه‌ها و خیابان‌های پرحادثه پایتخت و استان‌های بزرگ کشور خارج می‌کند و به میان دیوارهای خشت و گلی دیار کویری ایران می‌برد. روایت او از تاریخ، روایتی بومی و سرشار از ظرایف مردم ‌شناسانه ساکنان کویر است که پرداخت آن‌ها در دل یک رمان تنها از نویسنده‌ای که خود پرورش‌ یافته در این دیار باشد برمی‌آید

کلاس کاردستی در کتابخانه ۹ دی

کارگاه کاردستی ویژه اعضای کودک در کتابخانه عمومی ۹ دی برگزار شد. در این کارگاه کودکان با ذوق و شوق به همراه مربی خود کاردستی‌های زیبایی ساختند

کارگاه نقاشی و رنگ‌آمیزی به مناسبت روز جهانی استاندارد در کتابخانه الغدیر

به مناسبت روز جهانی استاندارد، کارگاه نقاشی و رنگ‌آمیزی در کتابخانه الغدیر بیرجند برگزار شد. در حاشیه این کارگاه مطالبی در مورد استاندارد، جهت آشنایی کودکان و نوجوانان قرائت و در پایان جوایزی به‌رسم یادبود به اعضا تقدیم شد.

مسابقه شطرنج به مناسبت هفته تربیت‌بدنی در کتابخانه شهدای باقریه

هم‌زمان با آغاز هفته تربیت‌بدنی، مسابقه شطرنج بین اعضای نوجوان کتابخانه شهدای باقریه بیرجند برگزار شد. این مسابقه در ۶ گروه بین اعضای پسر کتابخانه و به پیشنهاد آنان انجام شد. در پایان مسابقه از برگزیدگان این مسابقه، با اهدای جوایزی تقدیر شد.