چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳

با معرفی ۶ اثر؛

نشست کتاب‌خوان ویژه شاعران استان ایلام برگزار شد

نشست شاعران

نشست کتاب‌خوان ویژه شاعران استان ایلام، با معرفی ۶ اثر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی ایلام، سومین نشست «کتاب‌خوان» ویژه شاعران با حضور شاعران برجسته استان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ایلام و جمعی از علاقه‌مندان، ۳۰ مهرماه در سالن جلسات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر ایلام برگزار شد.

«شه‌هید ئه‌سر» نوشته حبیب اله بخشوده/ ارائه توسط صاحب اثر

کتاب «شه‌هید ئه‌سر» مجموعه‌ای از شعرهای کردی و فارسی شاعران ایلامی است که در وصف قیام کربلا، عاشورا و امام حسین (ع) و یاران شهید ایشان سروده شده است. این کتاب به همت حبیب‌الله بخشوده گردآوری و توسط انتشارات زانا منتشر شده است.

بخشوده در معرفی این اثر گفت: این کتاب از دو بخش فارسی و کردی تشکیل‌شده است. بخش کردی محصول سوگواره‌ «شین» در طول ۵ سال گذشته است و اشعار ۴۰ تن از شاعران استان در این کتاب آمده است. این مجموعه منبع خوبی برای مداحان و شاعران است و امیدواریم مورداستفاده واقع شود.

«امضاء: زیرخاک، محفوظ» نوشته یوسف رستمی/ ارائه توسط صاحب اثر

«امضاء: زیرخاک، محفوظ» دربرگیرنده اشعاری از «فرخ مقصودی» است که در قالب ترانه به نظم درآمده است. برخی از عناوین این مجموعه عبارت است از: علی (ع): ساز مرا کشتند، امشب، پس از مرگ، افسانه عشق، قاصدک، در عشق، عاقدف چله نشین، ساقی، معشوق بیگانه، سجاده ایمان، سازی ‌دگر، شب زلفان و... .

«یاس‌های پرشکسته» نوشته عباس صیدی/ ارائه توسط صاحب اثر

«یاس‌های پر شکسته» مجموعه رباعی، در بیان مصیبت‌های حضرت فاطمه زهرا (س)، توسط موسسه فرهنگی و نشر برگ‌آذین ایلام منتشر شده است. بیشتر رباعی‌های این کتاب با الهام از احادیث و روایت‌های آن حضرت و پدر گرامی ایشان حضرت محمد مصطفی (ص) سروده شده است.

«چاو» نوشته سمیه مهری/ ارائه توسط صاحب اثر

مجموعه شعر «چاو» به زبان کردی، توسط انتشارات زانا ‌‫در سال ۱۳۹۴ در ۸۰ صفحه منتشر شده است. این کتاب شامل اشعار اجتماعی، عاشقانه و آیینی در قالب‌های مختلف دوبیتی، رباعی، مثنوی و غزل است.

«انسان در آیینه» نوشته علی اکرم خانه‌ای/ ارائه توسط صاحب اثر

«انسان در آینه» برگزیده شعر جوان دومین جشنواره شعر فجر استان ایلام، کتابی در ۸۵ صفحه است که توسط انتشارات فصل پنجم در سال ۱۳۸۷ به چاپ رسیده و شامل ۳۰ غزل، ۱۱ رباعی و ۳ دوبیتی است. ترکیبات، تشبیهات و صور خیال در این مجموعه قابل‌تأمل است.

«صارم» نوشته نورالدین نوراللهی/ ارائه توسط صاحب اثر

این کتاب روایت زندگی و خاطرات شهید صارم طهماسبی است که به شیوه خاطره نگاری در ۲۹۹ صفحه نگاشته و توسط انتشارات پیام آزادگان منتشر شده است.

این نشست با اهدای لوح سپاس و هدایایی به ارائه‌دهندگان کتاب پایان پذیرفت.