چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶

به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان؛

کتابخانه استاد احمدی درمیان میزبان جشنواره غذای سالم شد

دومین جشنواره غذای سالم در کتابخانه استاد احمدی اسدیه شهرستان درمیان

هم‌زمان با هفته ملی سلامت بانوان، دومین جشنواره غذای سالم در کتابخانه عمومی استاد احمدی اسدیه شهرستان درمیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی، هم‌زمان با هفته ملی سلامت بانوان، دومین جشنواره غذای سالم با مشارکت اداره کتابخانه‌ها و شبکه بهداشت و درمان شهرستان درمیان در کتابخانه عمومی استاد احمدی اسدیه برگزار شد. در این جشنواره که با حضور فرماندار، رئیس اداره تبلیغات اسلامی و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان همراه بود، ۳۳ نوع غذای محلی، فرنگی و... از سوی ۳۳ شرکت‌کننده عرضه شد.

طاهره رمضانی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان درمیان، هدف اصلی این جشنواره را معرفی تغذیه سالم و به‌نوعی آموزش غیرمستقیم هنر آشپزی، زنده نگه‌داشتن فرهنگ سنتی و غذاهای بومی، الگوسازی از غذاهای سالم و بهداشتی و استفاده از الگوهای صحیح زندگی با استفاده از رژیم مناسب غذایی دانست. وی افزود: این جشنواره به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت بانوان برگزار شد؛ زنان، یکی از مهم‌ترین و محوری‌ترین مسائل جامعه یعنی سلامت خانواده را به عهده‌دارند؛ بنابراین تجلیل از مقام شامخ بانوان از دیگر اهداف این جشنواره به شمار می‌آید.

گفتنی است، کارشناسان این برنامه بر اساس ارزش غذایی، رعایت اصول بهداشتی، طعم غذا، تزئین غذا و خلاقیت، سه غذای برتر را انتخاب کردند و در پایان با اهدای جوایزی از شرکت‌کنندگان تقدیر شد.