یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳

با حضور کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی؛

کارگاه آموزش «اخلاق حرفه ای» برگزار شد

کارگاه آموزش اخلاق حرفه ای در خراسان جنوبی

کارگاه آموزش «اخلاق حرفه‌ای» با حضور ۵۰ نفر از کارکنان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان جنوبی، ۲۹ مهر ماه جاری در کتابخانه عمومی محمدتقی کریم پور بیرجند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی، کارگاه آموزش «اخلاق حرفه‌ای» با مشارکت دانشگاه تهران و با هدف ارتقای اخلاق حرفه‌ای نیروی انسانی شاغل در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با تدریس «مصطفی جانقلی»، کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی، مدرس اخلاق حرفه‌ای و آسیب‌شناسی اجتماعی و با حضور مدیرکل و کارکنان ستاد، رؤسای شهرستان‌ها، کتابداران و مسئولان کتابخانه‌های شهری و روستایی استان خراسان جنوبی، برگزار شد.
در این کارگاه که در دوبخش، مخصوص کارشناسان ستاد و رؤسای شهرستان ها و در بخشی ویژه کتابداران، برگزار شد، مباحثی درباره «اخلاق دانی»، «اخلاق ورزی» و «چیستی اخلاق» ارائه شد. آشنایی با خلقیات مثبت، دانش اخلاق و شیوه کار تیمی از دیگر آموزه‌های ارائه‌شده در این کلاس بود.
معرفی کتاب‌هایی با موضوع اخلاق حرفه‌ای از جمله «اخلاق حرفه‌ای در کتابداری و اطلاع‌رسانی»، «پنج دشمن کار تیمی»، «اخلاق حرفه‌ای»، «اخلاق حرفه‌ای در تمدن اسلام و ایران»، «ما چگونه ما شدیم» و «در فضیلت مدنیت» بخش دیگری از این کارگاه بود.
«محمدرضا رضایی»، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی، در این جلسه، ضمن مثبت ارزیابی کردن کارگاه مذکور، برگزاری چنین دوره های آموزشی را در خصوص پیشبرد اهداف نهاد، جذب اعضا و ایجاد روحیه نشاط و شادابی در بین کتابداران بسیار مؤثر خواند.