چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸

با هدف استانداردسازی و ارتقای کیفیت خدمات؛

دفتر استانداردسازی کتابخانه‌های عمومی استان زنجان افتتاح شد

افتتاح دفتر استانداردسازی کتابخانه‌های عمومی + زنجان

سیزدهمین دفتر استانداردسازی زنجان در مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی این استان در کتابخانه عمومی سید افضل موسوی راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی زنجان، دفتر استانداردسازی کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، به عنوان سیزدهمین دفتر استاندارسازی در این استان، هجدهم مهرماه با حضور داود کارگرزاده مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی زنجان، امیرعلی نیک‌بخش مدیرکل کتابخانه‌های عمومی زنجان، و جمعی از مسئولین، کارشناسان و کتابداران در کتابخانه عمومی سیدافضل موسوی زنجان افتتاح شد.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان زنجان در ابتدایاین مراسم بیان کرد: با توجه به وظایف قانونی که در کارگروه استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات برای اداره‌کل استاندارد استان تعریف شده، این اداره‌کل موظف است دفتر استانداردسازی را در فاز اول با تمایل خود دستگاه، ایجاد و راه‌اندازی کند.

کارگرزاده دفتر استانداردسازی کتابخانه عمومی سیدافضل موسوی را سیزدهمین دفتر استانداردسازی در استان زنجان عنوان کرد و یادآور شد: پیش از این دفاتر استانداردسازی دیگری نیز در دانشگاه زنجان، دانشگاه آزاد، دانشگاه هیدج، سازمان نظام مهندسی ساختمان و نظام مهندسی معدن همچنین در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، پارک علم و فناوری و ... ایجاد و راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به هدف ایجاد این دفاتر استانداردسازی، افزود: به دنبال آن هستیم که از پتانسیل هر دستگاه در جهت استانداردسازی استفاده کنیم تا دستگاه‌ها با ارکان استانداردهای نوین آشنا شوند و در این بین ارتباط دفاتر استانداردسازی با یکدیگر سبب آشنایی آنان با استانداردهای روز دنیا می‌شود.

کارگرزاده خاطرنشان کرد: آموزش فرهنگ استاندارد به مادران و کودکان مراجعه‌کننده به کتابخانه سید افضل موسوی، برگزاری مسابقات، ارائه کتاب با موضوع استاندارد به خصوص در رده سنی کودکان و ... از جمله اقدامات مشترکی است که این دو بخش در راستای آموزش فرهنگ استاندارد با مشارکت یکدیگر انجام خواهند داد. همچنین با انجام اقدامات در راستای استانداردسازی می‌توان این کتابخانه را به عنوان کتابخانه استاندارد به صورت پایلوت کشوری معرفی کرد.

امیرعلی نیک‌بخش مدیر کل کتابخانه های عمومی زنجان  نیز در این مراسم به اشاره به اهمیت توجه به استاندارد در راستای ارائه خدمات با کیفیت و مطلوب، راه‌اندازی دفتر استانداردسازی کتابخانه‌های عمومی استان را گامی مثبت در جهت بهبود کیفیت خدمات ارائه شده عنوان کرد.

گفتنی است در پایان این مراسم، تفاهم‌نامه‌ای میان اداره کل کتابخانه‌های عمومی و اداره کل استاندارد استان زنجان به امضاء رسید و در ادامه نیز مدیرکل استاندارد استان زنجان و کارشناسان همراه از بخش‌های مختلف کتابخانه عمومی سید افضل موسوی زنجان بازدید کردند.