یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل خبر داد:

برگزاری برنامه‌های کتابخانه‌ای در مجموعه‌های تاریخی اردبیل

اردبيل +‌ديدار مديركل

رباب عزیزخانی در بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی خانه صادقی اردبیل، از برگزاری برنامه‌های کتابخانه‌ای در مجموعه‌های تاریخی این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل، رباب عزیزخانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی اردبیل در بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی خانه صادقی اردبیل، با اشاره به برگزاری ویژه برنامه‌های کتابخانه‌ای را در مجموعه‌های تاریخی این استان، بیان کرد: برگزاری برنامه‌هایی همچون نشست‌های کتاب‌خوان، نقد و بررسی کتاب، رونمایی و معرفی کتاب، شب شعر و نشست‌های هم‌اندیشی در بناهای تاریخی، موجب غنای بصری این برنامه‌ها خواهد شد.

عزیزخانی در ادامه افزود: با فعال شدن مؤسسات مردم نهاد در حوزه‌های کتابخوانی و مشارکت جوانان در برنامه‌های کتابخانه‌ای، شاهد موج‌آفرینی جدیدی در ترویج فرهنگ کتابخوانی بوده‌ایم.

الیار عاصمی‌زاده مدیر مجموعه تاریخی فرهنگی خانه صادقی نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های این مجموعه در میزبانی برنامه‌های فرهنگی، گفت: نگاه ویژه مردم و اهل فرهنگ به خانه صادقی و فضا و امکانات این مجموعه، ظرفیت کم‌نظیری را برای میزبانی از برنامه‌های فرهنگی در اختیار ما قرار داده است.

عاصمی‌زاده اضافه کرد: هدف ما از میزبانی برنامه‌های فرهنگی و کتابخانه‌ای، جلب توجه مردم به اهمیت فرهنگ و برنامه‌های فرهنگی و گره زدن این نگاه به وظیفه ملی حراست از میراث تاریخی است.