چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵

با هدف گسترش همکاری‌های فرهنگی در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛

دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد با شهردار یاسوج

دیدار باشهردار یاسوج

در راستای گسترش همکاری‌های فرهنگی در زمینه ترویج مطالعه مفید، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد با شهردار یاسوج دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، یاسر رحیمیان، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان به همراه جمعی از کارشناسان اداره کل با نستهن مقدم، شهردار شهر یاسوج دیدار کرد.

در این دیدار رحیمیان ضمن تبریک انتصاب شهردار جدید شهر یاسوج، خواستار نگاه ویژه ایشان به مقوله فرهنگ به‌ویژه کتاب و کتابخوانی شد و گفت: حمایت شهرداری از کتابخانه‌های عمومی، کمک به اعتلای فرهنگ مطالعه در شهر یاسوج است. کتابخانه‌های عمومی در این شهر جوابگوی خیل عظیم جوانان اهل مطالعه نیست و شهرداری یاسوج می‌تواند با ایجاد کتابخانه یاریگر و همکار ما در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باشد.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی با اشاره به همکاری‌های فرهنگی شهرداری یاسوج در سال‌های اخیر، افزود: ایجاد قرائت‌خانه برای جوانان، برگزاری مسابقات کتابخوانی و نمایشگاه‌های کتاب، نشست‌های مشترک فرهنگی و تبلیغات محیطی متناسب با موضوع کتابخوانی توسط شهرداری، شروع خوبی برای تعامل در این زمینه خواهد بود.

نستهن مقدم، شهردار جدید شهر یاسوج نیز با تقدیر و ابراز خرسندی از این دیدار، اظهار داشت: نگاه فرهنگی و به‌ویژه توجه به فرهنگ کتاب و کتابخوانی از اولویت‌های کاری شهرداری یاسوج خواهد بود. به اعتقاد بنده کتابخانه‌ها باید در بهترین مکان‌های یک شهر ساخته و امکان استفاده بیشتر مردم و جوانان از این مکان فرهنگی فراهم شود.

شهردار جدید شهر یاسوج در این دیدار از اجرای طرحی با عنوان «پارک مطالعه» در فضاهای سبز یاسوج خبر داد.