چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲

با حضور کتابداران بوشهری؛

دوره آموزشی اخلاق حرفه‌ای برگزار شد

دوره آموزشی اخلاق حرفه‌ای  در بوشهر

کارگاه آموزش «اخلاق حرفه‌ای» با حضور کتابداران، روسای ادارات شهرستان و کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه‌های عمومی بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی بوشهر، کارگاه آموزش «اخلاق حرفه‌ای» با حضور  کارشناسان ستادی، رؤسای ادارات  شهرستان‌ها، کتابداران و مسئولان کتابخانه‌های شهری و روستایی بوشهر در کتابخانه عمومی شهدای باغ زهرا برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی با تدریس کتاب‌هایی در حوزه اخلاق حرفه‌ای همچون «اخلاق حرفه‌ای در کتابداری و اطلاع‌رسانی»، «پنج دشمن کار تیمی»، «اخلاق حرفه‌ای»، «اخلاق حرفه‌ای در تمدن اسلام و ایران»، «ما چگونه ما شدیم» و «در فضیلت مدنیت» مباحثی چون چیستی اخلاق مطرح شد.

علی هاشمی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر با حضور در این دوره بر ضرورت برگزاری دوره‌های ضمن خدمت برای کتابداران تأکید کرد و ضمن تشکر از معاونت برنامه‌ریزی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در اجرای این دوره‌ها، گفت: برگزاری مستمر و مؤثر این کلاس‌ها در ارتقای سطح علمی و دانش روز کتابداران مؤثر خواهد بود.

مصطفی جانقلی، مدرس این دوره، درباره اهمیت اخلاق حرفه‌ای در کتابداری گفت: اخلاق را باید سبک رفتار ارتباطی مبتنی بر رعایت حقوق طرف مقابل و مسئولیت‌پذیری در برابر حق دیگران دانست.

این دوره در دو بخش ویژه کارشناسان ستادی و روسای ادارات و نیز کتابداران و مسئولین کتابخانه‌ها برگزار شد.

گفتنی است معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با هدف ارتقای اخلاق حرفه‌ای و با مشارکت دانشگاه تهران، دوره‌های آموزشی «اخلاق حرفه‌ای» برای نیروی انسانی این مجموعه برگزار می‌کند.