چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲

در بازدید عضو شورای اسلامی شهر قزوین از کتابخانه عمومی علامه رفیعی عنوان شد؛

لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی در قزوین

کراپ‌شده - بازدید عضو شورای شهر قزوین از کتابخانه علامه رفیعی

عضو شورای اسلامی شهر قزوین در بازدید از کتابخانه عمومی علامه رفیعی گفت: با ترویج فرهنگ کتابخوانی در شهر قزوین باید کتاب را در سبد زندگی مردم قرار دهیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، منیره قوامی، عضو شورای اسلامی شهر قزوین در بازدید از کتابخانه عمومی علامه رفیعی گفت: برای افزایش سرانه مطالعه و کتابخوانی لازم است تا مردم به‌ویژه جوانان را به خواندن کتاب‌های مختلف تشویق کنیم.

وی افزود: گسترش فضای مجازی در جامعه موجب اتلاف گسترده زمان و فرصت‌های می‌شود و کاهش میزان مطالعه را درپی دارد که باید برای رفع آن تدبیری بیندیشیم.

قوامی تصریح کرد: سرانه مطالعه و میزان کتاب خواندن در هر جامعه، بیانگر فرهنگ و علاقه مردم به هویت‌ و مفاهیم اصیل است و هرچقدر ارتباط مردم با کتاب بیشتر شود، شاهد مشکلات اجتماعی کمتری خواهیم بود.

عضو شورای شهر قزوین یادآور شد: ایجاد علاقه برای مطالعه و ترویج کتابخوانی را باید از سنین کودکی در میان فرزندانمان ایجاد کنیم تا در سنین بزرگ‌سالی دیگر نیازی به استفاده از ابزارهای تشویقی نداشته باشیم.

وی افزود: از مسئولان فرهنگی انتظار داریم ضمن حمایت از فعالیت‌های مربوط به مطالعه و کتابخوانی و تأمین اعتبار لازم برای توسعه فضاهای کتابخانه‌ای، بستری مناسب برای توسعه همه‌جانبه فرهنگ مطالعه در استان را مهیا کنند.