سه‌شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴

به همت کتابخانه عمومی امام محمدباقر(ع) صورت گرفت؛

اجرای طرح ابتکاری انس با کتاب در شهر آبپخش

کراپ‌شده - طرح ابتکاری انس با کتاب در شهر آبپخش

کتابخانه عمومی امام محمدباقر (ع) آبپخش در ادامه اقدامات مستمر خود در جهت ترویج فرهنگی کتابخانه و نهادینه کردن مطالعه به اجرای طرح «انس با کتاب» در فضای شهری این منطقه پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی بوشهر،  علی دهقان مسئول کتابخانه عمومی امام محمدباقر(ع) آبپخش از اجرای طرح ابتکاری انس با کتاب به‌منظور توسعه کتابخوانی و انتقال منابع خواندنی به فضاهای شهری خبر داد.

مسئول کتابخانه عمومی امام محمدباقر(ع) گفت: اجرای طرح‌هایی مانند فست بوک، کتاب‌درمانی، نان داغ کتاب داغ و تبلیغ در معابر پرتردد شهر از اقدامات ترویجی فرهنگ مطالعه است که می‌تواند عامل انگیزه شهروندان برای عادت به کتابخوانی و بالا بردن سرانه مطالعه در جامعه باشد.

مسئول کتابخانه عمومی آبپخش با اشاره به اجرای طرح فست بوک (Fast book) در برخی مراکز این شهرستان، گفت: در این اقدام، جعبه‌هایی کوچک با گنجایش ۱۵ جلد کتاب ایستگاهی، روی میز غذاخوری فست فودی‌ها و پیتزافروشی‌ها قرارگرفته تا مراجعین از کتاب‌ها بهره‌مند شوند.

علی دهقان با اشاره به اجرای طرح کتاب‌درمانی در داروخانه‌های آبپخش گفت: این طرح با قرار دادن کتاب‌های کم‌تعداد ایستگاهی در فضایی ویژه در داروخانه‌ها، مراجعین در انتظار خدمات را به مطالعه و جلوگیری از اتلاف وقت در داروخانه، تشویق می‌کند.

وی با تشریح طرح نان داغ، کتاب داغ، افزود: این طرح ویژه نانوایی‌ها است و ارائه کتاب در قفسه‌هایی کوچک برای مشتریان را شامل می‌شود. مشتریان می‌توانند در زمان انتظار برای پخت نان، این کتاب‌های را مطالعه کنند و منابع را برای مطالعه به منزل ببرند.

دهقان با اشاره به اجرای سایر اقدامات کتاب‌محور در این شهر، افزود: ایستگاه‌های اتوبوس شهری آبپخش با مجوز شهرداری در اختیار کتابخانه عمومی قرار گرفته است تا بتوان با تبلیغات و معرفی کتاب در ویترین آنها، به ترویج فرهنگ کتابخوانی پرداخت. در این ایستگاه‌ها هر هفته بیش از ۴۰ عنوان کتاب معرفی می‌شود.

دهقان گفت: طبق توافق با صنف موبایل فروش‌ها، مجموعه‌ای از تبلیغات با موضوع کتاب، کتابخانه و کتابخوانی در تابلوهای الکترونیکی این مراکز فروش به‌صورت رایگان و مستمر نمایش داده می‌شود.